Tekil Mesaj gösterimi
Alt 4. April 2010, 07:58 AM   #1
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of
Standart Hiç Olur mu?

lütfen konuya hakim bir arkadaşım söylesin, ben bir yandan salat (eğitim, öğretim, hayırlı iş) üzerine farzı yerine getirken bir yandan da ne olur ne olmaz gayesi içerisinde namaz kılıyorum.

Ancak;

-Ben namazı kurandan bişey okumadan istediğim gibi kılabilir miyim? Tabiki Bu sitenin ana materyallerini yaratıp onu yapan kişiye yapacak kuvveti veren rabbime ayet mealleri üzerinden dua edeceğim. Ancak istediğim gibi?

-İstediğim rekat kılabilir miyim? rekat sayarken huşuda kalıyorum diyenlere kucak dolusu öpücük gönderiyorum

-İstediğim kadar secde edebilirmiyim?

-Secdelerde gönlümce övgü gönderebilir miyim?

-Ağlaya bilirmiyim?

-Gülebilir miyim?

-Hıçkırabilirmiyim?

-Burnum aksa, namazı bozmadan burnumu silebilir miyim?

Bunların kuranda hükmü nedir? olurki okumadan atladığımız veya anlamadığımız yer vardır. Eğer bunları yapamazsam zaten baya bi kaza borcum birikiyor.

Yada kısaca deyin ki; Namazda sesinizi çok alçatmadan ve çok da yükseltmeden okuyun derken, Allah neyi okumamızı emrediyor? İçimden kıldıklarımı kazaya başladım.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Barış (4. April 2010)