Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. February 2010, 04:30 AM   #7
Apollonius
Katılımcı Üye

Tesekkür: 97
34 Mesajina 72 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Apollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud of

Detaylı şekilde açıklayıcı yanıtınız için çok teşekkür ederim sevgili dost;

Fakat ilk mesajımda ilk olarak Bakara:26 yı yazdığım için konuyu yanlış anlamışsınız sanırım.

İlk mesajımda da benim üzerinde düşündüğüm kısım Hac suresinin 73. ayeti idi. Orayı okurken Bakara suresindeki sivrisinek aklıma gelmişti. Ve ikisini Arapça bilmeyerek 1) Hac:73 ve 2) Bakara:26 sıralamasında okuyunca birbirleri ile bağlantılı olabileceklerini düşünmüştüm. Fakat daha ilk yanıtınızda verdiğiniz bilgi iki ayetin bağlantılı olmadıklarını anlamama yetti ve bundan sonra sadece Hac:73 üzerinde başka şekilde düşünmeye devam ettim.

Benim üzerinde düşündüğüm kısım; bir önceki mesajımda belirttiğim gibi Hac suresinin 73. ayetindeki sivri olmayan sinek ile ilgili olarak söylenen "Sinek onlardan bir şey kapacak olsa, bunu bile ondan geri alamazlar." cümlesiydi. Diğer forumdaki yazışmaya dikkat ederseniz tüm yazışma zaten bunun üzerine. Ve o yazışmada o ayet hakkında -benim açımdan- tatmin edici bir sonuca vardığımızı düşünüyorum.

Tekrar teşekkür ederim. Allah'a emanet olun.

Konu Apollonius tarafından (3. February 2010 Saat 04:38 AM ) değiştirilmiştir.
Apollonius isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla