Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25. January 2010, 04:06 PM   #2
Apollonius
Katılımcı Üye

Tesekkür: 97
34 Mesajina 72 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Apollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud ofApollonius has much to be proud of

Aşağıdakiler National Geographic kanalında izlediğim İslamiyet ve Kuran (Inside The Koran) isimli belgeselden yazıya aktardıklarımdır. Mavi olan yerler yanlış olabilir çünkü duyduğum gibi yazdım, sağır duymaz uydurur hesabı oldu biraz

....................... Sayid Naya adındaki bu rahibe katedrali Suriye'de Hz. Muhammed'in doğumundan 23 yıl önce kurulmuş ve asırlardır müslüman toprakların kalbinde büyük bir saygıyla korunmuştur. Katedral, İsa'nın annesi Meryem'e adanmıştır. Sayid Naya, İsa döneminde tüm Ortadoğuda konuşulan eski Suriye dilinde "Yüce Hanımefendimiz" anlam,ına gelir. Bu Hristiyan mabedinde bugün kullanılan dil Arapçadır. Tanrılarının adı Allah'tır ve okunan ilahilerdeki kelimeler Kuran'a aşina olan herkese tanıdık gelir. Sayid Nayadaki rahibeler hiç kimsenin görmesine izin verilmeyen kutsal bir emanetin bekçiliğini yaparlar. Bir dizi gümüş kapı ardında saklı olan bu emanet, kucağında İsa'yı taşıyan Meryem ananın bir portresidir. Aziz Luk'un çizdiği bu resim için ikisinin de o dönemde poz verdiği söylenir. Gerçek ne olursa olsun tıpkı bu Hristiyan ve Müslüman kadınlar gibi insanlar buraya geliyor ve Meryem'den şifa diliyor.

- Bu kiliseye kocamla birlikte geldim ve bir çocuğum olması için Meryem'e dua ettim.
..............
Apollonius isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Apollonius Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Barış (25. January 2010)