Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30. October 2009, 09:09 AM   #5
aşık74
Uzman Üye

Tesekkür: 328
166 Mesajina 472 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 17
aşık74 will become famous soon enoughaşık74 will become famous soon enough

Alıntı:
Barış Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam Aşık Kardeş,

Benim için ateist forumlar son derece iç karartıcı yerler. Çok fazla böyle ortamlarda bulunduğum zaman gerçekten başım ağrıyor. Açıkçası oralarda faydalı olunabileceğini de düşünmüyorum. En azından benim böylesine bir sabrım yok galiba.

Dediğinizde haklısınız barış bey,hakikaten insanı çile den çıkartıyorlar,sabretmek çok zor oluyor bazen ...

Ayetlerle alay edilen yerlerde fazla bulunmamak gerektiğini düşünüyorum şahsen. Böyle bir ortamda faydalı olunamayacağı gibi, oradaki ateistler de sana gelen kişiler değil sonuçta. Bir anlamda onların evine sen misafir gidiyorsun, o zaman gitmemek bence daha iyi. İyiniyetle sana gelip soru soranla konuşmak daha iyi bir yoldur.

Zaten benim hazmedemediğim şey,ayet lerle alay etmeleri,ayet lerle alay edenlere cevap verme,karşı koyma,bir nevi dinimizi bu ortamlarda savunma ve destek verme ihtiyacı hissediyorum.

Ama şuda bir gerçek, iyi niyetle gelen çok az!!!
Fakat, o forumda ateist olan bir kişinin ''artık müslümanım'' adlı konu başlığını görünce,elim ayağım titredi,içim bir tuhaf oldu,ağlayasım geldi sevinçden!

Düşünsenize bir kişinin iman'ına vesile olmak ne müthiş bir duygudur,ne büyük bir kazançdır rabbimiz katında!!

Belki bu müslüman olan arkadaşada, benim düşüncelerimle foruma giren bir müslüman vesile oldu. Ne büyük mutluluk kim vesile olduysa!!

Ayrıca ateistlerde çok fazla laf oyunu olur, 50 soru sorarlar, konuları istedikleri gibi yönlendirip seni sıkıştırmaya çalışırlar. Bu arada yanıt vereceğim diye kendini helak etmenin bence gereği yok. Kısaca düşüncelerim bunlar aşık kardeş.

Kesinlikle katılıyorum barış bey...

Selam ile.
Selamlar...
aşık74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aşık74 Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
Barış (30. October 2009), Miralay (16. February 2011), snobyx (30. October 2009)