Konu: Vahşi hesap
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26. July 2014, 09:31 AM   #6
ozaner
Katılımcı Üye

Tesekkür: 7
19 Mesajina 40 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
ozaner has much to be proud ofozaner has much to be proud ofozaner has much to be proud ofozaner has much to be proud ofozaner has much to be proud ofozaner has much to be proud ofozaner has much to be proud ofozaner has much to be proud of

Yukarıdaki yazıyı (GALİP YETKİN) okudum oldukça sloganık buldum.Slogan atmakla eleştirmek farlı şeylerdir.Mesala önerdiğiniz bir üretim maliyet ,pazarlama ve tüketim modeli varmı.Emek sermaya hakça paylaşımla ilgili düşünceleriniz nedir///elbette Kuranın bu konuda hükümleri var ,Kapitalizm bu ülkeye bu gün gelmedi ,paylaşım dengesizlikleri hep vardı bu gidişlede olacaktır.Mesala emek birey üreticilik ve yaratıcılığın paylaşıma etkisi nedir.Olayın temeli Duyarllılık ve eğitimle ilgilidir.Mesala siz TEKASÜR e kavratmazsanız sermaye nin ezici gücünü yenemezsiniz Mesala İnfak /paylaşma kültürü oluşturmadan adaleti sağlamazsınız Uluslar arası katitalizmin entegrasyonunuda olduğunuzu unutarak özgün üretim ,tüketim kültürü oluşturmadan sadece birilerini suçlayarak çözüm üretemezsiniz.2/188 i anlamadan üretim rekabet/ 2/283 Alacak verecek meselesini çözümleyemezsiniz .Mesala insanın sınırlarını bilmesi tüketim canavarı olmaması 6/141; 7/31; 17/26 nasıl engellenecektir.Birey toplum ilişkisi ,yaşam standartları nedir.Kısaca yetimi yoksulu doyurmak ,76/8-9 global ekonomik düzlemde ne ifade eder

En büyük yanılgı insanlari tabanda eşitlemektir.Tabanda değil toplumsal sınırda(VASAT) da toparlamaya çalışmalı ve o kültürü luşturmalı/Salih amel dediğimiz aynı zamanda toplumsal olumlu üretimdir.Mesala siz olsanız nasıl bir ekonomik model önerirdiniz.

İŞİD konusuna gelince elbette katil eşkiya sürüsü ama asıl olan sürünün sahipleri .onu görmek gerek.Hangi İstihbarat örgütleri kullanıyor.Kuklacıyı görmeli ona göre yorum yapmalı

Nedense BUralarada İsrail vahşeti ile igili kimsenin sesi çıkmıyor.Adeta hendek ashabı haline getirilen ''Ateşin kenarında seyredenler kimler oluyor.
ozaner isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ozaner Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
kuman (26. July 2014)