Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12. January 2009, 10:08 AM   #7
ÖmerFurkan
Site Yöneticisi

Tesekkür: 33
85 Mesajina 163 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 100000
ÖmerFurkan will become famous soon enoughÖmerFurkan will become famous soon enough

Alıntı:
hasyetullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kardeşim bu msp1955 in banının açılmasını rica ediyorum resulün tebliği 23 sene boyunca durmadan devam etmiş ne ezalar görmüş ne sıkıntılar çekmiş üzerine hayvan pisliği atılmış ebter denilmiş mecnun denilmiş şair kahin denilmiş ama o bu durum karşısında tebliğ ilkesinde yılmamış Allahın desteiği ile ölene denk islamı anlatmıştır bu kardeşimizi bu forumda yazar halde göremezmiyiz

ayette der ki

28/77: ... Allah'ın sana güzel davrandığı gibi, sen de gü zel davran...
16/90: ... Allah, iyi ve güzel davranmayı...emreder...

o kadar günahkarız ki bazı günahlarımız bile bile işlediklerimiz ki o günahlar küfürdür nankörlükdür ama buna rağmen bie gene güzel davranıyor Allah ve bizden sana güzel davrandığım gibi sende güzel davran diyor bize düşen ayeti anlamak fiile geçirmektir

41/34: Güzellikle çirkinlik, iyilikle kötülük bir olmaz. Kötülüğü en güzel tavırla sav. O zaman görürsün ki, seninle arasında düşmanlık bulunan kimse, sımsıcak bir dost gibi oluvermiştir.
11/114: ... Güzellikler çirkinlikleri silip süpürür. İşte bu Allah'ı ananlara bir öğüttür.

peygamberde bizim gibi inancına inanmayanlara ban atsaydı sanırsam müslüman kalmazdı bu sözümün doğruluğu ayetlede sabittir

Allah'tan bir rahmet sayesindedir ki, sen onlara yumuşak davrandın. Eğer kaba-saba, katı yürekli olsaydın senin çevrenden kesinlikle dağılır giderlerdi. O halde bağışla onları, af dile onlar için; iş ve yönetim konusunda da onlarla şûraya git. Bir kez azmettin mi de artık Allah'a güvenip dayan. Allah, tevekkül edenleri sever. (ÂLİ IMRÂN suresi 159. ayet)

msp1955 kardeşim sende lütfen kelimelerin seçici ol yaw yazın her zaman lekim diniküm veliye din üzerine olsun herkesin inancı kendinedir onun kafirliğinde bunun müşrikliğinden sana sual yok o zaman neden kafir müşrik gibi sözleri öne atıp vahiy ışığında yürümekden kendimizi alıkoyuyoruz

selam ve esenlik ile kalınız

istermisin msp1955 banı kaldırılsın bana atılsın

msp çok zorladı sevgili dostum .. siz rahat olun...3 kez banı açılıp kapatıldı değişen bir şey yok...saygılar
ÖmerFurkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla