Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26. April 2013, 08:40 PM   #5
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Tıpta kullanılan alkol ile kolanyada kullanılan alkol ile içtiğimiz alkol birbirinden farklıdır alakası yoktur.Bizim içtiğimiz alkol ile tıptaki alkol birbirinden farklıdır. Çok içki tükettim ama bir şey olmadı ancak bir kere bile tıpta kullanılan alkolden içseydim burda yazıyor olamazdım direk öldürür. (sahte rakı olaylarını hatırlayın)
Biz Etil alkol içeriz oysa tıp ve endüstri Metil alkol kullanır

Tıpta kullanılan(METİL) alkol zaten HARAM DEĞİLDİR. Kolonya daki alkol yada parfümdeki alkol da (METİL) HARAM DEĞİLDİR.
yani haram olan etil alkoldür.

Faydanın doğru meal olduğu hiç mantıklı değil. Neden ;

''Bunlar da hem büyük günah, hem de insanlara bazı yararlar var, fakat günahları menfaatlerinden (ÇIKAR) daha büyük...''

sizin demenize göre Allah yararlı bir şeyi insana zarar verdiğinden dolayı yasaklamıştır.
Sor şu; Allah içinde yarar bulunan bir şeyi yasaklar mı?

Çok yemek yemek zararlıdır ancak haram mıdır ?

Çıkar dediğimizde içinde yarar vardır aynı anda zararda vardır. kime yarar ? nasıl yarar ? kime zara ? nasıl zarar ? yani şaibe vardır
Şarabın yararlı olduğu söylenir (!) ne yararı varmış kan sulandırırmış kanı artırırmış ! Tamamen hikaye.

Konu kuman tarafından (26. April 2013 Saat 09:06 PM ) değiştirilmiştir.
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla