Tekil Mesaj gösterimi
Alt 9. January 2013, 12:57 PM   #20
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of
Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kapitalist bir sistemde, kapitalistlerin ekonomik ve sosyal yaşama yön verdikleri bir düzende, onların getirdiği kurallarla onlara karşı mücadele etmek hayal kurmaktır.
Saygıdeğer abim, Allahına kurban olayım...

Madem elimizden bir şey gelmiyor, madem birşey yapamıyoruz ve yapamayacağız, bırakta hayallerimizde buluşalım...

İnsan doğası... "etkiye tepki doğar", canım yanıyor.... bağırıyorum....

Hani bir elin nesi var iki elin....

Belki sesimi duyan canı yanmış başkaları da sesini yükseltirde...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderdiğiniz yazıda ki konu "Sağ ve sol (Meymene ve meşeme)" klasik anlamdaki ayrım ise buna kesinlikle katılamam.

İnsanları fırkalara bölmek islam ile bağdaşmaz....

Ama yazınızı okudum;

"'Rızkı ben veririm ve bu rızkı edinmekte de herkes eşittir. Kimse benim sizlere verdiğim bu rızıkları sahiplenip de, benim yerimi alıp kendi düşüncesine göre benim rızıklarımı dağıtma hakkı yoktur. Sizin, yani yönetime getirilmiş kişilerin görevi benim adaletimi yerine getirmek değil midir? Bu adalete de ancak size peygamberlerin vasıtası ile gönderdiğim iradem olan ayetleri uygulamakla ulaşırsınız'' diyen ve Beyt sistemini ve kollektivizmi öneren Allah'ın sistemini ortadan kaldırmak için para babaları kapitalistlerin islama ait ortak yaşamı ortadan kaldırmak için ortaya attığı komünizmin bir bulandırıcılık olduğunun farkını anlayabilmelisiniz. "

yazdıklarınız, benim bahsettiklerimden pekde farklı değil. Ha.. ben sesimi biraz daha yükseltiyorum o ayrı...

Konu bartsimpson tarafından (9. January 2013 Saat 01:21 PM ) değiştirilmiştir.
bartsimpson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla