Tekil Mesaj gösterimi
Alt 8. November 2012, 01:31 PM   #69
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben şahsen ehli kitap zihninde olduğunu düşünüyorum. Çünkü anlatımların ve zihin dünyan aynı. Melek, cezalar, ibadetler, şeytan kavramı iblis.

Sen Ademin cennetten çıkarılması ile ilgili düşüncelerini alabilirmiyim. Bu şekilde daha net görebiliriz. Adem baba paraşitle mi cennetten indi?
Senin şahsım hakkındaki yanlış yada kötü fikirlerin beni ilgilendirmiyor, seni ilgilendirir.

Ben, kurandan anladıklarımı ortaya koyuyorum, elbette hatalarımın, yanlışlarımın olacağını da kabul ediyorum. Bu nedenle, yazılarımdan yanlışlarımın olması halinde gösterilmesi halinde de gerçek anlamda mutlu oluyori anlayışımı değiştiryor, yazara teşekkür ediyorum.

Ama, ona sen şu zihniyettesin, çünkü anlatımların şunlarınkine benziyor diyerek, hem onu fikirlerini aktarmada zora sokmuyorum, hem de yanlıştan dönme fırsatını elimden kaçırmıyorum.

Daha az önce, bir kardeşimizin daha sabırını taşırdığını ve ağır fakat haklı sözlerle sana yazmasında, sakin ve sabırla davranmasını, artık sadece dini fikirlerin itmeden, kakmadan, baskılamadan, yaftalamadan yapılmasını sağlamaya çalışmayı teklif ettim.

Bırakın şahıslarla kavga eden, ortamı pisleyen yazıları artık, bırakın da dini fikirler paylaşılsın, herkes kazansın... Böyle kimse kazanmıyor, fakat ortamı değiştiren, kavgaya çeken ise daha büyük zararda oluyor.

Adem'le ilgili sorunu, onun zamanındaki kıssalar yazımda anlattım. Bu yazını oraya taşıyayım, istersen orada devam edilsin. Ancak,
Adem baba paraşitle mi cennetten indi? şeklindeki, ifaden son bulsun. Peygamberle ilgili laubalilik yapma, çok daha önemsiz kimselere sayın diyebilen sen, onların saygınlığını kabul etmeye de alış...

selamlar,
aorskaya

Konu aorskaya tarafından (8. November 2012 Saat 01:33 PM ) değiştirilmiştir.
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla