Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22. October 2012, 05:50 AM   #2
pramid
Uzman Üye

Tesekkür: 191
507 Mesajina 1.128 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
pramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud ofpramid has much to be proud of

Alıntı:
Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı
HÜR: kimseye bağlı olmayan, şimdiki ev hayvanları benzeri gibi atıl eşya, meyvesi olmayan ağaç, tarla sürmeyen öküz,

ABD: (ra-ga-be= köle değil) olanlar ise insanların ihtiyaçları için beslenen hayvanlar gibi çalışılıp para kazanılan eşya, meyve veren ağaç, tarla sürebilen öküz gibi.

UNŚE:diye çevrilen kelime (unśe) ise dişidir. Aynı kelimenin çoğuluna (unśeyeyn) 6:143 ve 6:144. ayetlerde rastlıyoruz ve bu ayetler de hayvandan bahsediyor.
Alıntı:
ates demir Nickli Üyeden Alıntı
Sevgili Pramid kardeşim.
Son yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum. Tertilleyerek tefekkur tedebbur ede ede meallendirmenizi ve idrakinizi ayakta alkışlıyorum.
Selam dua ve muhabbetle...
Bir müminin bir mümini öldürmesi zaten mümkün değildir. Hata dışında.

Aroskaya senin anlamanı zaten beklemiyorum. Zira kuran içinde kelimelerin kullanışına değil zannına göre bakıyorsun.

Aklı terk eden anlayıştan da bu beklenir. Akıl etmek ne olsa gerek. Kuran motomot yasa kitabı mı ki akletmemizi istiyor.

Kuran bütün alemler için öğüttür. Dileyen öğüdü alır. Dileyende haksız yere canlar kıymaya devam eder.

Kuran yaşatır ve yaşatmayı tavsiye eder; Müşrik din öldürür.
pramid isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla