Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. September 2011, 10:49 PM   #5
Kaytağı
Yeni Üye

Tesekkür: 1
5 Mesajina 11 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
Kaytağı has much to be proud ofKaytağı has much to be proud ofKaytağı has much to be proud ofKaytağı has much to be proud ofKaytağı has much to be proud ofKaytağı has much to be proud ofKaytağı has much to be proud ofKaytağı has much to be proud of

Bu konu benim de ilgimi çeken üzerinde düşündüren bir konudur."Kesmek"...
Eli bilekten de kesebilirsiniz,dirsekten de veya sadece parmağın birini ve ya bir kaçını da kesebilirsiniz..
Burada kesmek,"koparmak"anlamında mı kullanılmıştır yoksa sadece kesip iz bırakmak anlamında mı??
Bence burada devlet otoritesi karar vermelidir.Savaş zamanı genç insanların ellerini kesmek (koparmak) düşmana karşı sayıca azalmak demektir.
Ya da devletin bankasını soyanla, baklava çalan kişiye aynı hükmü uygulamak bana ters geliyor.
Bana göre mecburiyet arzeden çalmalara kesilerek(iz bırakılarak),Kamu malını çalmalara ya da keyfi çalmalara kopararak ceza verilmelidir.
Ancak bu yorumum beni bile tatmin etmiyor içim rahat değil.Kuran'ın açık emrini eğip bükmek gibi bir duruma düşmekten korkuyorum.Bu yüzden bu konu enine boyuna iyice araştırılmalıdır.
Nihayetinde en doğrusunu ALLAH bilir.O neyi emrederse ona uyarız..
Kaytağı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla