hanifler.com Kuran odaklı dindarlık

hanifler.com Kuran odaklı dindarlık (http://www.hanifler.com/index.php)
-   1.Geleneksel Akıl ve Kuran Sempozyumu (http://www.hanifler.com/forumdisplay.php?f=477)
-   -   Sempozyumdan Resimler! (http://www.hanifler.com/showthread.php?t=7)

kuranyeter 30. September 2008 05:00 PM

tebyin kardeş ve bergüzar kardeşimde teşrif etmişler selam size olsun.

YuSuFMiSaLi 30. September 2008 06:02 PM

Selam kuranyeter ,

Sakallar okundumuki abim :)
Biz okutturacak adam bulamıyoruz yoksa bırakacazda :)

metin mete 30. September 2008 11:25 PM

[SIZE="4"][COLOR="Red"][I][B][CENTER] Yüregimde bir kor bu sempozyum.Bütün Hanif Müslimlerden tekrardan özür diliyorum..Gelemedim Hakkinizi helal edin.[/CENTER][/B][/I][/COLOR][/SIZE]

EVVAB_İNSAN 1. October 2008 07:35 AM

Selam...

Üzülme be Metin Mete kardeşim, biz sizleri yüreğimizde oraya taşıdık, orada hatıralarınızı yaşattık, herşeyde bir hayır vardır ama şunuda dillendirmeden geçemiyeceğim oranın atmosferi bir başkaydı be kardeş YÜCE ALLAH her HANİFE yaşatsın. inşALLAH ilk senpozumda iki kat kuçaklaşırız iki kat selam selam deriz olur biter be kardeş..

Muhabbeyle kalın...

Toslunba 1. October 2008 08:14 AM

[QUOTE=metin mete;609][SIZE="4"][COLOR="Red"][I][B][CENTER] Yüregimde bir kor bu sempozyum.Bütün Hanif Müslimlerden tekrardan özür diliyorum..Gelemedim Hakkinizi helal edin.[/CENTER][/B][/I][/COLOR][/SIZE][/QUOTE]

Helal olsun abi ne demek, durumunu biliyoruz ,elinden geleni yaptığınıda biliyoruz. İnşallah 2. sempozyumda görüşürüz.

kuranyeter 1. October 2008 04:44 PM

[QUOTE=YuSuFMiSaLi;587]Selam kuranyeter ,

Sakallar okundumuki abim :)
Biz okutturacak adam bulamıyoruz yoksa bırakacazda :)[/QUOTE]

selam yusufum.

hurafecilerin yanlış tanımı sayesinde sakal gibi güzel bir ayeti yaşamak çok zor oldu.
ama inşaallah sakalın hurafeden ziyade ALLAHIN ayeti olduğunu bir gün herkes öğrenecek.

selam ile.

okuma işini ben yaparım sen bir bırak:)

beyyine_45 2. October 2008 05:42 PM

hurafecilerin yanlış tanımı sayesinde sakal gibi güzel bir ayeti yaşamak çok zor oldu.
ama inşaallah sakalın hurafeden ziyade ALLAHIN ayeti olduğunu bir gün herkes öğrenecek.. ( kuran yeter )

selam ile abim ,

konu başka ama / taşınadabilir ../ ilgilisine

bu bakış açısı şuraya gider , sakalı kesen / kazıyan kafirdir / ayetin üstünü örtüyor /muhalefet ediyor / çıkmasını istemiyor / yok sayıyor .. sizce de öyle mi..?

ÖmerFurkan 2. October 2008 08:12 PM

[quote=beyyine_45;719]hurafecilerin yanlış tanımı sayesinde sakal gibi güzel bir ayeti yaşamak çok zor oldu.
ama inşaallah sakalın hurafeden ziyade ALLAHIN ayeti olduğunu bir gün herkes öğrenecek.. ( kuran yeter )

selam ile abim ,

bu bakış açısı şuraya gider , sakalı kesen / kazıyan kafirdir / ayetin üstünü örtüyor /muhalefet ediyor / çıkmasını istemiyor / yok sayıyor .. sizce de öyle mi..?[/quote]

saol beyyine konunun farkındayım.Ve kuranyeter dostumuzdan bu konuyu açıklamasını bekliyorum..

Toslunba 2. October 2008 11:18 PM

Kılda keramet arayanlar sanırım saçlarını,tırnaklarını ,koltuk altlarını yada malum bölgelerini de traş etmiyorlardır.En sevdikleri şey de goril ya da maymun olsa gerek.
Zannımda isabette bulundum mu?Yok eğer bulunamadıysam kılda keramet arayanlar kendi düşünceleri ile çelişiyor demektir.Bir açıklarlarsa sevinirim.Forumu temelsiz iddea ve zanlarla bulandırmak istemeyiz.Ortaya atılan her fikir delillendirilmelidir diye düşünüyorum.En nihayetinde hepimiz Kitabımız Kur'an'ın delillere ne kadar önem verdiğini ve delil sorunu nedeni ile hurafelerin dinimizi nasıl işgal ettiğini biliyoruz.
Selametle..

kuranyeter 3. October 2008 09:35 AM

[QUOTE=beyyine_45;719]hurafecilerin yanlış tanımı sayesinde sakal gibi güzel bir ayeti yaşamak çok zor oldu.

selam ile abim ,

bu bakış açısı şuraya gider , sakalı kesen / kazıyan kafirdir / ayetin üstünü örtüyor /muhalefet ediyor / çıkmasını istemiyor / yok sayıyor .. sizce de öyle mi..?[/QUOTE]

selam sanada kardeşim

sakal konusu hakkında seninle sohbete hazırım çünkü senin amacın doğruyu bulmak.
sırf yazı yazmak ve hak ataların arasına batıl ataları sokmak isteyen ve batıl ataların koyduğu sözleri neredeyse din diye bize yutturmaya kalkanlar asla hanif olamayacaklar.

öncelikle ayetin tanımını bulmak bilmek gerek ayet nedir sadece kurandaki sözlermi ayettir.

at ile araba arasındaki ayet tercihiniz nedir sizce hangisi ayettir istersen burdan başlayalım sonra yavaşça sakala geçeriz.

hep olmuştur bugünde olacaktır kuran neden toptan indirilmedi diye. ayet ayet yola çıkalımmı tertile uyalımmı sevgili beyyine kardeşim.

selam ile

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 10:44 PM.