PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : benim şansız ve bahtsız filistinim

Yiğitcan
10. January 2009, 08:51 PM
Bekleyiş vardır, insan hayatında,
Neyi beklediğini bilirse beklemek güzeldir,
Ölüme de gitse niçin gittiğini bilmek güzeldir,
Durdurun bu savaşı artık kan akmasın,
Benim bahtsız ve şanssız Filistin’im.

Koşmak istiyorlardı özgürlüğe çocuklar,
İmanlar yeşeriyordu gönüllerinde,
Kardeşlik türküleri, çocuk türküleri,
Gözlerinden seller akıyordu,
O çocukların günahı neydi,

Bir Filistinli anne sarıldı topraklara,
Onca zahmetlerim gitti diyor boşa,
Senin günahın neydi anne bile diyemedin,
Ben savaş çocuğuyum oyuncak nedir bilemedim,
Sokakta koşmak nedir onu da bilemedim,

Gönlümde kopan sancılı kıyametler,
Korkulu bağırışlarla uyanan Filistin’im,
Bahtsız ve şanssız Filistin’im,
Bir yerimiz, bir yurdumuz var derken,
Eyvah geliyor yine zalim insanlar,

Benim yurdum değil miydi burası,
Kimden korkar bu insanlar, gidip şikâyet etsem,
Bunlar Allah’ın güzelliğini bilmezler mi?
Kâinatın tek sahibi Allah’tır bunu da mı bilmezler,
Kendi ateşlerini kendi elleri ile hazırlıyorlar,
Saçlarını okşadı ölüm mazlum çocuklar.

Canlarına tek tek kast etiler,
Gövdelerini vurup yere serdiler.
Soluduğu hava boğazına dizdiler,
Anne babası ağlayarak bakıyordu,
Yapmayın diye feryat ediyordu,

Çocuğun söylediği son kelime şu oldu:
Lütfen barış, barış, barış,
Firdest cennetleri onları bekliyordu,
Çünkü o çocukların hiçbir günahı yoktu,
Benim şanssız ve bahtsız Filistin'im

dost1
10. January 2009, 11:00 PM
Selamun Aleykum! Değerli Yiğitcan Kardeşim!

Allah razı olsun. Ne güzel dile getirmişsin.
"Tağut ve tuğyanı", "Zulm ve zalimi "öğrenmek isteyen; Bu şiirle birlikte Filistin'de yaşananlara baksın.

Rabbim tüm islam alemini salihat işleyen kullarından eylesin.

Bakara; 25: İman edip hayra ve barışa yönelik değerler üretenlere şunu müjdele: Kendileri için, altlarından ırmaklar akan cennetler olacaktır. Onlardaki herhangi bir meyvadan bir rızk olarak her nasiplendirildiklerinde, şöyle diyeceklerdir: "İşte bu, daha önce rızklandırıldığımız şey!" Bu rızk onlara buna benzer şekilde verilmişti. Onlar için orada tertemiz eşler de vardır. Ve onlar orada sürekli kalacaklardır.

Bakara; 82: İman edip hayra ve barışa yönelik işler yapanlar ise cennetin dostudurlar. Onlar da orada sürekli kalacaklardır.

Nisa; 57: İman edip hayra ve barışa yönelik işler yapanlara gelince, onları altından ırmaklar akan cennetlere koyacağız. Hep orada kalacaklardır, sonsuza dek. Orada kendileri için tertemiz eşler de olacaktır. Ve onları, en güzel biçimde serinleten bir gölgeye kavuşturacağız.

Nisa; 122: İnanıp hayra ve barışa yönelik işler yapanları, altlarından ırmaklar akan cennetlere sokacağız. Sonsuza değin kalacaklardır orada. Allah'ın şaşmaz vaadidir bu. Söz söyleme bakımından Allah'tan daha doğru ve tutarlı kim olabilir?

Nisa; 124:Erkek veya kadın, inanmış olarak hayra ve barışa yönelik işler yapanlar cennete gireceklerdir. Ve zerre kadar zulme uğratılmayacaklardır.

Hud; 23:İman edip hayra ve barışa yönelik işler yaparak Rablerine içten bir bağlılıkla boyun eğenlere gelince, onlar cennet halkıdırlar. Sürekli kalacaklardır orada.

İbrahim; 23: İman edip hayra ve barışa yönelik iyi işler yapanlar ise rablerinin izniyle altlarından ırmaklar akan cennetlere sokulmuşlardır. Sürekli kalıcıdırlar orada. Birbirlerine esenlik dilemeleri, "selam" şeklindedir.

Kehf; 107: İman edip hayra ve barışa yönelik işler yapanlara gelince, onların konuk evleri Firdevs cennetleri olacaktır.

Bu ayetlerin gereğini yerine getirmeyenler... Kıyamet günü

Furkan;30:Resul de şöyle der: "Ey Rabbim, benim toplumum, bu Kur'an'ı terk edilmiş/dışlanmış halde tuttular."

ayetinin muhatabı olurlar mı?

Kusursuzluk sadece Allah'a mahsusdur.
Doğrusunu en iyi bilen Allah'tır.
Sevgi,saygı ve muhabbetle.
Allah'a emanet olunuz.

Yiğitcan
11. January 2009, 03:12 PM
Aleyküm selam dost1 hocam Allah razı olsun sen ve senin gibi duyarlı insanlardan Allah razı olsun.İçim yanarak yazdım bu şiiri Rabbim hiç bir insana yaşatmasın bu şavaşı ayetler çok anlamlı rabbim ecrinizi versin inşaAllah duaile.