PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hanif Mümin PUTİN

khaos
18. December 2015, 10:49 PM
Ulusal kanal da Gülgün Feyman tarafından sunulan ''Söz ve Işık'' programında
Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk şunları söyledi:

- "Ben Putin'in mümin kokusu yaydığını, Putin'den Kur'an mümini kokularının geldiğini 2008'de yazmıştım. Kaç yıl var arada? 7 yıl.

- “Ben sana gayet delikanlı bir şey söyleyeyim. Yaşar Nuri jargonunda: Putin'in tırnağı olacak bir tane adam İslam dünyasında yok. Ben bunu Kur' an ın bana verdiği ilham ve cesaretle söylüyorum.”

“Putin'i dünyanın tanıması lazım. Putin insanlık için bir şans."

Yorum yok!

mert25
19. December 2015, 09:37 AM
Bir yanda Kur'an diyeceksin, öte yandan insanlara zulmedenlere meyledeceksin!!!

Sapmak ya da sapıtmak, sapanlardan olmak böyle bir şey galiba.

Bir insanın zalim olması için daha neler yapması gerek anlayamıyorum.

Dini, ırkı, mezhebi, kariyeri ne olursa olsun, ister insanlara, ister hayvanlara isterse de tabiata zulmetsin Rabbimiz böylelerine meyletmememizi emrederken, Kur'an diyen insanların halini görünce ümitsizliğe kapılıyorum.

Bu Kur'an bize fayda sağlamıyorsa, eleştirdiğimiz halka nasıl fayda sağlasın ki?

Galiba bizler Kur'anı başkaları için okuyoruz, kendimizi unutuyoruz.

bartsimpson
20. December 2015, 04:04 AM
Bu adam önceden böyle değildi.
Öteki tarafa bi gitti geldi şirazesi kaydı.

kuman
20. December 2015, 03:56 PM
Yasar nuri hoca belli konularda yaptigi konusmalar, kitaplar ve makaleleri ile kendi tanitmis biri olarak onu ne savunmak ne de yermek sahsim adina imkansiz. Bilgim gorgum yetmez.

Putin hakkinda soylediklerine katilmam zor. Benim ulkeme su an dusmanca davraniyor. Halk ile yonetimi birbirinden ayirdigini soylese de buna uygun davranislarda bulunmuyor.

Yasar nuri bir yazisinda;

Cenevre toplantısında şu çarpıcı sözü söylemişti:

“Biz, İslam ve Müslüman dendiğinde Kur’an’ı anlamak zorundayız ve ben böyle anlıyorum.

ayni yaxinin bir kisminda da;

“Allah, Türk yöneticileri akıldan yoksun bırakarak cezalandırdı.” (Allah decided to punish Turkey’s leaders by making them lose their minds.”

Bu söz, Kur’an Yunus Suresi 100. ayetin serbest bir tercümesidir. Kelimesi kelimesine tercümesi şöyle:

“Allah, pisliği, aklını işletmeyenlerin üstüne atar.”

Ve devam etti Putin: “Türk yetkililer akıllarını kullanmış olsalardı bunca pisliğin içine batmış olmazlardı.”

demis ve anladigim kadariyla bu sozlere istinaden de bu cumleyi sarfetmis.
Yasar nuri nin bir kimseyi yada herhangi birinin bir kimseyi mumin ilan etmesi zaten anlamsiz oldugundan dolayi
Yasar hoca bence haddi asmis...

khaos
20. December 2015, 07:43 PM
Ben Yaşar Nuri Hoca'yı severdim. Kur' an meallerinde en beğendiklerimden biri de Yaşar Nuri Öztürk ün mealidir.

Ama son zamanlarda söylediği sözler, küfürler, hakaretler onun saygınlığına gölge düşürdü. Onu antipatik gösterdi.Her insanın farklı siyasi görüşü olabilir ve bu siyasi görüşü karşısındakinin özgürlük alanını kısıtlamadan dile getirip savunabilir. Ama eleştiri yapacağım diye insanlara galiz küfürler etmek terbiye sınırlarını zorlamak akademik kariyeri pik yapmış bir hocaya yakışmadı. Yaşar Nuri Öztürk ün buna ihtiyacı da yok. Çünkü derdini en güzel şekilde anlatabilecek biri.

İktidar karşısında olmak, yaptığı icraatları eleştirmek her vatandaşın hakkıdır. Ama iktidardakini beğenmiyoruz diye dış dünyada Türkiye nin imajını bozacak ve ülkemizi zor duruma düşürecek sözlerden ve hareketlerden kaçınmamız gerekiyor. Türk töresi ve terbiyesi ile yetişen her fert ülkesinin çıkarlarını her şeyin üstünde görmeli. Bugün insanlarda ortaya çıkan (sebeplerini sorgulamıyorum) Erdoğan travması o kadar kronik hale geldi ki söylenen sözler, yapılan hareketlerdeki hezeyan artık insanların akıl sağlığını sorgulamamıza sebep oluyor.Yaşar Nuri Hoca nın Putin in Kur an hakkında söylediklerini propaganda aracaı olarak yaptığını bilmesi lazımdı.

Rusya nın Osetya da, Kırım da, Çeçenya da, Gürcistan da, Ukrayna da yaptığı baskılar, insan hakları ihlalleri, cinayetler tüm dünya da bilinirken bu ihlalleri yapan birisini kutsallaştırır derecede tasvir etmek hangi akla ve mantığa sığar. Aynı şey Esad için de geçerli.
Sebep sadece anti emperyalist bir tutum mu? Tabi ki hayır. Çünkü Amerikan emperyalizmine karşı çıkıyorsan Rusyanınkine de karşı çıkacaksın.Yada farklı bir ülkenin. Adam Erdoğan hakkında Amerikan gazetelerinde eleştirel yazı gördüğünde mal bulmuş mağribi gibi üzerine zıplıyor. Hani sen anti Amerikancıydın. Kendine referans olarak niye Amerikan gazetelerini alıyorsun.

Rusya zaten mavi akım projesinden beri ülkemizin siyasi oluşumuna etki ediyor. Amerika dersen göbeğimizden bağlıyız. İran ı hiç demiyorum bir milim tökezlesek üstümüze atlayacak.
Siyasi tutum demişken şöyle bir argüman atılıyor ortaya.
-Efendim Rusya kurtuluş savaşı sırasında bize çok yardım etti. Koskoca General Voroşilov ülke savunmamıza yardım etmek için buraya geldi.
Adama sormazlar mı Rusya 9 yıl önce de senin Doğu illerini işgal etti diye.

Bolşevik devriminden sonra Sovyet Rusya nın zaten sana yardım etmekten başka şansı yoktu. O günkü konjonktür Rusya nın öyle yapmasını gerektiriyordu.Günümüzde ülkeler çıkarları doğrultusunda her gün yeni ittifaklar kurabiliyor. Dün çıkarlarınızın uyuştuğu bir devletle bugün kanlı bıçaklı olabiliyorsunuz. Pirosfer deki magma tabakasının hareketliliği gibi yerküre üzerinde de her gün farklı bir hareketlilik yaşanıyor. Yeni ittifaklar, yeni stratejiler. Dinamik yapısı olmayan ülkeler bu hareketliliğin ortasında eriyip gidiyor.
Ülkemizde dün
-Türkiye İran olamayacak
diye slogan atanların bugün Fars yayılmacılığının en koyu savunucusu olması sizleri hayretler içinde bırakmasın.
Rusya, Esad ve İran yanlısı olmak sadece siyasi düşünceyle de açıklanamaz elbette. Bir de işin mezhepsel boyutu var. Seküler yaşam tarzını benimsemiş dinle arası pek olmayan, Sünni İslam ın dayatmalarından bıkmış insanların (ki bunların çoğusu okumuş, zengin, toplumun dinamiklerine yön verebilen) kendilerine daha yakın buldukları alevi inancına yaklaşmaları konuyu başka bir boyuta da taşıyor. Bu ortak nokta da birleşen insanların kendilerini Ulusalcı yada anti emperyalist diye tanımlaması ise sadece bir kamuflaj.
Meselenin Atatürkçülükle de uzaktan yakından alakası yok!
İsminin başına Ulusal ibaresini koyan medya organları Atatürk ün yasakladığı dini cemaatlere yada İran daki mollalara destek oluyorsa
Ana muhalefet partisi lideri teröristlere arkadaş diyebiliyorsa yada Dhkp terör örgütündekilere sırf alevi oldukları için terörist diyemiyorsa
Bir sanatçı çıkıp toplum içinde "Benim de işim var, belki bir karı buldum gidip onu düzeceğim" diyip sonra hırsızlığın yolsuzluğun kötülüğünde dem vurup ahlaktan bahsediyorsa
Bir İlahiyat profesörü "Ben Putin'in mümin kokusu yaydığını, Putin'den Kur'an mümini kokularının geldiğini 2008'de yazmıştım. diyebiliyorsa
Yada (irancı olduğu belgeli) bir milletvekili Türkiye yi Rusya ya şikayet ediyorsa
gerçekten durup düşünmemiz lazım.

Kimisi araplaşmayı, kimisi farslaşmayı seçiyor. Gerçekten tam bağımsız Türkiye diyen, gerçekten Atatürkçü ve milliyetçi olan neredeyse yok gibi. Ülkenin kaderi etnik ve mezhepsel hiziplerin eline bırakılmış halde.

mert25
20. December 2015, 10:44 PM
Kimisi araplaşmayı, kimisi farslaşmayı seçiyor. Gerçekten tam bağımsız Türkiye diyen, gerçekten Atatürkçü ve milliyetçi olan neredeyse yok gibi. Ülkenin kaderi etnik ve mezhepsel hiziplerin eline bırakılmış halde.

Ne yani, şimdi siz Atatürkçü ve milliyetçi misiniz? Yoksa ben mi yanlış anladım?

khaos
20. December 2015, 11:11 PM
Ne yani, şimdi siz Atatürkçü ve milliyetçi misiniz? Yoksa ben mi yanlış anladım?

Bunun aksini size düşündüren nedir?

bartsimpson
21. December 2015, 02:46 AM

????

khaos
21. December 2015, 04:16 AM
Sosyal medyada son günlerde bir yazı dolaşıyor. Benim anlattıklarıma ışık tutabilir sanırım.

Bir şey dışarıdan bir kuvvetle kırılırsa yaşam sona erer.İçeriden bir kuvvetle kırılırsa yaşam başlar.Büyük değişiklikler her zaman içeriden başlar. Yeni bir hayat istiyorsak değişime kendimizden başlamalıyız.

H.Nihal Atsız ın güzel bir sözü le bitireyim.
Ben, yabancı kaynaklı hiçbir fikri benimsemeye tenezzül etmeyecek kadar millî şuur ve gurura malik bir Türk‘üm. Siyasi, içtimai mezhebim Türkçülük‘dür.

galipyetkin
21. December 2015, 12:07 PM
TÜRK'ÜN ANLAMI YANGIN SÖNDÜRÜR.

..........................................
Eğer; tam da şu saatte bütün eğlence mekanları, bütün sinemalar, lokantalar, barlar tıklım tıklım doluysa...
Eğer; sokaklar cıvıl cıvılsa...
Eğer; hayat tüm hızıyla sürüyorsa...
Kalpler hâlâ aşk için çarpabiliyorsa...
Ayrılık acısı, vatansızlık acısının üstündeyse eğer...
Bu elbette güzeldir.
Olması gereken de zaten tam olarak budur!
Ancak, ülkenin bir köşesinde gencecik çocuklar vatan uğruna ölürken; geri kalanında kimse oralı bile olmuyorsa...
Bunda bir sorun vardır!
Bu yangını büyümeden söndürmenin tek yolu; hepimizin hemen devreye girmesinden geçiyor dostlar...
Eğer ‘Laz’ıyla, ‘Kürt’üyle, ‘Çerkez’iyle, ‘Boşnak’ıyla birleşip el ele vermezsek...
Eğer hep bir ağızdan, hiçbir komplekse kapılmadan,
“Türk’üz ve ne mutlu bize”
diye haykırmazsak; bu yangın daha da büyür...
‘Türk’üz...
Çünkü ‘Türk’ün etimolojideki, yani sözcük bilimdeki karşılığı zaten...
“Bir araya getirilen, toplanan” demek...
Biz “Türk’üm” derken, aslında etnik zenginliğimizi dile getiriyoruz ama...
Farkında bile değiliz!
Çünkü kimse Türk’ün, “bir araya getirilen, karma insanlar topluluğu” demek olduğunu bilmiyor...
Bunun için de her kafadan çıkan yalan yanlış sesler, havada çarpışıp kıvılcıma dönüşüyor...
O kıvılcımlar da kentlerimizi, kasabalarımızı, köylerimizi yakıyor!
Biz ‘Türk’üz dostlar...
Karmayız...
“Bir araya gelenler”iz...
“Derlenip toplananlar”ız...
Bölgemizdeki tüm ırkların, dillerin, dinlerin bileşeniyiz...
Ve bu “karmalığı”, bizim gibi isim olarak kabul etmiş tek ulus daha yok; şu dünyada...
Atalarımız ‘bir araya gelmiş’, millet olmuş; şimdi biz ayrılmak için kentlerimizi yakıyoruz!
Gelin artık bu gerçeği herkese öğretelim...
Öğretelim ki; bizi bölmek isteyenlerin çıkardığı o yangınları söndürelim!
Farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak görüp bir kez daha bir araya gelelim!
Kral Çıplak dostlar...
Türk’üz biz, “bir araya gelenler”iz...
Bölünmeyelim!
......................
M. Mutlu

Eh! Müminleri-kozmopolit ve bir arada yaşamayı gerektiren Müslüman toplumunu da Şii, Sünni, Yezidi,
veya Müslüman olmayan toplumunu Katolik, Yahudi vs.....
veya dinli, dinsiz.....
diye bölmek de
ne ki?

İki olguyu özdeştiremiyor musunuz?

Saygılarımla.
Galip Yetkin.

mert25
21. December 2015, 08:21 PM
"Türk'üz ve ne mutlu bize
Türk'üz...
Çünkü 'Türk'ün etimolojideki, yani sözcük bilimdeki karşılığı zaten...
'Bir araya getirilen, toplanan' demek..."

Gerçekten sizleri okuyunca hayretler içerisinde kalıyorum. Bunca Kur'an okumuş ve Kur'an üzerine araştırma yapmışsınız fakat geline nokta ne peki?

Bu ülkede" Ne mutlu Türküm diyene" sözünün ne anlamda kullanıldığı ve bunun uğruna nice insanlara zulmedildiği ortada iken kalkmış "Türk-Bir araya getirilen demek" şeklinde yorum yapabiliyorsunuz? Zekamızla filan alay mı ediyorsunuz? Bugüne kadar kim bu kavramı sizin bahsettiğiniz anlamda kullandı? Var mı buna bir örneğiniz?

Öte yandan bu ülke halkının 1923-1950 yılları arasında tek adamlık sistemi ile nasıl yönetildiği ortada iken, bu ülke halkına nasıl zulmedildiği ortada iken ve bunu Kemalistler dahi inkar etmezken sizlere ne oluyor da Atatürk milliyetçisi olabiliyorsunuz?

Bir yanda Muhammed peygamber ve yaşantısı, davranışları, diğer yanda hayran olduğunuz Atatürk ve hayatı, davranışları... Hiç örtüşüyor mu?

Nasıl olur da Kur'an diyen bir insan hayatı içki sofralarında geçmiş, tek adam olarak bu ülke halkına zulmetmiş birine hayranlık besler aklım almıyor. Aklımın almadığı gibi imanım da almıyor.

Sakın zaman ya da şartlar böyleydi demeyin. Eğer şartları öne sürerseniz Atatürk'ün yaptığı zulümleri meşru gösterme adına, o zaman dünyada yaşamış tüm zalimler şartlar uğruna masumlaşıverir bir anda.

Rabbime şükürler olsun sizler gibi düşünmüyorum. Zulmedenlere meyledenlere ateşin dokunacağına inanıyorum. Irkı, dini, milliyeti ne olursa olsun insanlığa, doğaya zulmeden herkesin zalim olduğuna inanıyorum.

Elbet herkes yaptığını hesabını verecek, elbet herkes hesap gününde sevdikleri ile beraber olacaktır. Benim sözlerim size bir fayda sağlar mı, ya da bir daha düşünmenize vesile olur mu, hiç sanmıyorum. Çünkü sizler her şeyi en iyi bilenlersiniz. Aslında bu da bir hastalık fakat görene...

galipyetkin
21. December 2015, 09:26 PM
Gerçekten sizleri okuyunca hayretler içerisinde kalıyorum........

Vah zavallım!
Vah!

Madem öyle, bizleri takip etmeye devem et; hem de önemle!

Saygılarımla.
Galip Yetkin

bartsimpson
22. December 2015, 08:40 AM
Gerçekten sizleri okuyunca hayretler içerisinde kalıyorum. Bunca Kur'an okumuş ve Kur'an üzerine araştırma yapmışsınız fakat geline nokta ne peki?

Bu ülkede" Ne mutlu Türküm diyene" sözünün ne anlamda kullanıldığı ve bunun uğruna nice insanlara zulmedildiği ortada iken kalkmış "Türk-Bir araya getirilen demek" şeklinde yorum yapabiliyorsunuz? Zekamızla filan alay mı ediyorsunuz? Bugüne kadar kim bu kavramı sizin bahsettiğiniz anlamda kullandı? Var mı buna bir örneğiniz?

Öte yandan bu ülke halkının 1923-1950 yılları arasında tek adamlık sistemi ile nasıl yönetildiği ortada iken, bu ülke halkına nasıl zulmedildiği ortada iken ve bunu Kemalistler dahi inkar etmezken sizlere ne oluyor da Atatürk milliyetçisi olabiliyorsunuz?

Bir yanda Muhammed peygamber ve yaşantısı, davranışları, diğer yanda hayran olduğunuz Atatürk ve hayatı, davranışları... Hiç örtüşüyor mu?

Nasıl olur da Kur'an diyen bir insan hayatı içki sofralarında geçmiş, tek adam olarak bu ülke halkına zulmetmiş birine hayranlık besler aklım almıyor. Aklımın almadığı gibi imanım da almıyor.

Sakın zaman ya da şartlar böyleydi demeyin. Eğer şartları öne sürerseniz Atatürk'ün yaptığı zulümleri meşru gösterme adına, o zaman dünyada yaşamış tüm zalimler şartlar uğruna masumlaşıverir bir anda.

Rabbime şükürler olsun sizler gibi düşünmüyorum. Zulmedenlere meyledenlere ateşin dokunacağına inanıyorum. Irkı, dini, milliyeti ne olursa olsun insanlığa, doğaya zulmeden herkesin zalim olduğuna inanıyorum.

Elbet herkes yaptığını hesabını verecek, elbet herkes hesap gününde sevdikleri ile beraber olacaktır. Benim sözlerim size bir fayda sağlar mı, ya da bir daha düşünmenize vesile olur mu, hiç sanmıyorum. Çünkü sizler her şeyi en iyi bilenlersiniz. Aslında bu da bir hastalık fakat görene...

Ulan burada da mı çıktınız be.
Eksik kalın e mi?

Hadi bizim kimi takip ettiğimiz ve hayranlık beslediğimiz belli.
Senin mamanı kim veriyordu da eksik kalınca sesin çıkmaya başladı???

bartsimpson
25. December 2015, 12:53 AM
Bırakın Potini, Ayakkabıyı, Sandaleti.
Ahanda size gerçek mümin.

xkTt-xng9BY

khaos
28. December 2015, 02:36 AM
Biri çıkıntılık yapıp konuyu (siz milliyetçi misiniz?) sorusuyla bulandırana kadar belli bir yol kat etmiştik sanırım.
Tekrar hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Bugün kendini Ulusalcı yada ''Atatürk çü'' diye niteleyen medya organlarında çıkan insanların yada haberlerin neredeyse ihanet boyutunda Türk ve Türkiye düşmanlığı yaptığı gerçeğinden bahsediyordum.

Belki bazı arkadaşlar bu yazdıklarıma kızabilir. Bana da biri bir kaç ay öncesinde bu yazdıklarımı söylese yada bahsettiğim adamları eleştirse çok sert tepki verebilirdim. Şu an iktidarda bulunan partiye karşı duyduğum öfke bazı gerçekleri görmemi engellemiş olabilir maalesef.
Bu günkü iktidar hakkındaki düşüncelerim hala değişmedi. Aynı noktadayım. Fakat benzer düşünceleri taşıdığımı zannettiğim, görüşlerine saygı duyduğum insanlar yada medya organları meğer nerelerdeymiş de ben görememişim. İster saflık diyin, ister mallık, isterseniz bönlük. Ne derseniz aldım baş üstüne koydum.
Abarttığımı düşünenler olursa da canları sağ olsun. Fakat söz uçar yazı kalır misali herkesin önüne bin tane örnek koyarım.

Bu yazıma başlamadan on dakika önce Odatv haber sitesinde Rafael Sadi nin Türkiye-İsrail ilişkilerine dair yazdığı bir yazıyı okuyordum. Her fırsatta Türkiye yi ve Türk Milletini aşağılamaktan geri kalmayan bu meczup, yine tüm kinini kusmuş yazısında. Nerede yazıyor? Odatv.
Ulusal kanal desen İran kanalı mı, Suriye kanalı mı, Rus kanalı mı belli değil.
Cumhuriyeti bölücüler, cemaatçiler esir almış durumda. İyi ki İlhan Selçuk bu günleri görmedi.
Bunlara benzer yayın organlarının Türkiye aleyhtarlığının ( benim gibi saflar erdoğan aleyhtarlığı zannedebilir) yanı sıra bir ortak noktaları da mezhepçilik yapıyor olmaları.Aksini söyleyen olursa yayınlarını takip etsin resmen kör göze parmak yapılıyor.
Mezheplerin tümüne karşı bir duruşum olduğunu bilmeyenler benim belli bir mezhebe karşı ön yargılı olduğumu veya düşmanca duygular beslediğimi zannetmiş olabilir. Bunun yanlış olduğunu hemen belirteyim. Benim eleştirdiğim konu belli bir mezhep üzerinden Türkiye nin hem etnik hemde dini açıdan ayrıştırılmaya çalışılmasıdır. Haaa derseniz:
-birader şu mezhepler bu güne kadar Türkiye nin anasını ağlattı birazda bu mezhep ağlatsın
En azından helal olsun dilinizin altındaki baklayı nihayet çıkardınız derim.

Bu medya organlarında yapılan Türk ve Türkiye düşmanlığını hümanistlik, sol değerler, anti emperyalizm, Atatürkçülük yada yurt severlik diye bana satmaya çalışan olursa yapacağım eleştirilere de katlanmak zorunda kalır. Faşizme karşı omuz omuza diye slogan atanların her birinin kendi küçük faşistliğini yarattığını görmezden gelemem.
Tabi bazı arkadaşlar
-Bütün dünya buna inansa, bir inansa hayat bayram olsa. İnsanlar el ele tutuşsa, birlik olsa uzansak sonsuzaaaaa
da diyebilir. Onlara da Habil ve Kabil in hikayelerini bir kez daha okumalarını tavsiye ederim.

Diğer bir konu
Daha önce sitemizde Türkler ve Türk tarihi hakkında çok güzel yazılar yazıldı. Bilimsel olarak da konu üzerine duruldu. Bunlara tekrardan girmeyeceğim. Şimdiye kadar hem hukuk hemde site kurallarını göz önünde bulundurarak bu konudaki yorumlarımı tartışılabilir düzeyde tuttum. Ama yine de belirteyim Türk olmak, Türk olduğunu söylemek, Türkçü ideallere sahip olmak en büyük gurur kaynağımdır.

kuman
28. December 2015, 11:18 AM
Tam bagimli olan bir ulkede tam bagimsizligi savunmak zor.
Sadece zor da degil korku verici.
Olumu ve acligi, zorlugu ve uğraşmayi gerektirir ki her baba yigidin harci degildir.

1920 li yillarda da tam bagimsizlik yerine manda gibi uygulamalari kurtulus savasina destek veren kisilerden bile duymak mumkundu.
Tum bu sartlarda bir avuc insan tam bagimsizlik sozu ile hareket ediyordu.
Eger ki siz gucsuz iseniz bir guc etrafinda toplanmak daha kolaydir. Zor olan ugrasidir.

Gercek mumin ise bu ugrasiyi verendir.

bartsimpson
28. December 2015, 05:14 PM
O halde müminlik kavramını yeniden sorgulayalım.

Mümin neye hizmet eder? Kime hizmet eder?
Ya da neye ve kime hizmet etmelidir?

Bu kavram sadece biz müslümanların tekelinde mi? Yoksa....?

Dünya ne ile uğraşıyor? (www.yorgoderki.net/2015/12/28/finlandiya-isvicre-komunizme-geciyor/)

galipyetkin
28. December 2015, 08:24 PM
Sayın bartsimpson'un "dünya ne ile uğraşıyor" iletisinin en sonu resimli mesajı.

"Malezya’nın ‘helal havayolu şirketi’ uçuşlara başladı"

Darısı başımıza.
Haydi hayırlısı.

Saygılarımla.
Galip Yetkin.

bartsimpson
28. December 2015, 11:41 PM
İlahi Galip Ağabey... :)

galipyetkin
29. December 2015, 12:15 PM
Sevgili bartsimpson.

Bak bekle.
Uyanıklar daha bu haberi görmemişlerdir.
Az bir müddet sonra: "Bizde de 'Helal Havayolları' kurulsun ve katılım payı dağıtsın, kâr payı dağıtılsın, biz de Müslümanlar olarak hacca filan gidiyoruz, Helal Havayolları kullanmak istiyoruz, neden paramızı haramzadelere verelim!" teranelerini işitirsin. ""Müslüman" olup da, son on üç yılda kim bilir kaç bin veya milyon kişinin haklarına el koyup da sayısı 6.500'e yükselen milyonerler bu parayı ne yapacaklar?

Hayattayken hacca gidip, öldükten sonra da cenazeyi sokak sokak dolaştırtıp, gazetelere boy boy ilanlar verdirterek helallik alıp, bir de mevlit okutturdun mu?.... iş tamam. Zaten cenazeye gelenler haklarını helal ediyorlar.
Otur sen düşün!

Bir de "müminlik kavramını tartışalım" diyorsun.
Din de, müminlik de, Müslümanlık da bu kadar Aslanım.

Saygılarımla.
Galip Yetkin