PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kılıçtaroğlu ve Chp

khaos
13. December 2015, 01:44 PM
Yukarı çıkan yürüyen merdivende aşağı inmeye çalışarak fizik kurallarını zorlamaya çalışan, Ana muhalefet Partisi lideri olarak Referandum da en başta oy kullanması gerekirken oy kullanamayan Chp nin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçtaroğlu
-'' PKK'nın bazı eylemleri terör niteliğinde olsa bile PKK silahlı siyasal bir harekettir.''
diyen ve bir gösteri sırasında öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi nin taziye ziyaretinden sonra Hpg li teröristlere şöyle seslendi:

-Barikatları kuran arkadaşlara da kişilere de, kim yapıyorsa, onu bilmiyoruz tabi, kesinlikle Tahir Elçi’yi seviyorsanız, onun vasiyetinin gereğini yapın kaldırın onları diyoruz. Dedi.

Yine pkk lı teröristlerin yada fetullahçıların ne zaman başı sıkışsa oracıkta bitiveren Chp nin Genel Başkan yardımcısı Sayın Sezgin Tanrıkulu da cenazede üstüne pkk paçavrası örtülen tabuta omuz verdi.
Yine bir aralar Chp Genel başkanlığı için adı geçen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu da aynı üzerinde paçavra bulunan tabuta omuz verenlerdendi.
Sorsan belki insani sebeplerden yada mesleki dayanışma diyecekler... Olabilir

Şehirlerde barikat kurup sivil halkın hayatını cehenneme çeviren, El yapımı patlayıcılarla, otomatik yada keskin nişancı tüfekleriyle askerimizi polisimizi kahpece şehit eden, yüzü poşulu entarili teröristler Sayın Genel Başkan ın arkadaşı olabiliyor.( belki de sol jargon da arkadaş kelimesi çok kullanıldığı için böyledir günahını almayayım)

Ama Chp nin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce de
-Pkk'nın Suriye'deki kolu Ypg için "Onlar terör örgütü değildir, vatanını kurtarmak için savaşıyorlar ve bunlara ABD silah yardımı yapmalı
dememiş miydi.
7 Haziran genel seçimlerinde Hdp barajı geçti diye şükür pilavı dağıtan Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan da Chp li değil miydi

En komiği ise 7 Haziran seçimlerinden sonra Mhp ye onlarla hareket etmediği için kızmalarıydı. Chp bu atraksiyonları yaparken Mhp nin de onun yanında olması zaten Mhp nin varlık sebebine aykırı.

Durun hemen alevlenmeyin...
Yukarıdaki sözlerimden dolayı Sayın genel başkanı ve pek sayın Chp üyelerini teröre destekle elbette suçlamıyorum. Sonuçta Chp ATATÜRK ün patisi değil mi. Hem bayrağında altı tane de ok var. Cumhuriyet Halk Fırkası olarak kurulan partinin tüzüğüne 1927 de cumhuriyetçi, halkçı, milliyetçi bir siyasi cemiyet olduğu, fırkanın değişmez Umumi Reisinin Gazi Mustafa Kemal olduğu yazıldı.

Kim Atatürkçü, kim milliyetçi, kim cumhuriyetçi biraz orası muamma

Sanırım Chp Haluk Koç gibi isimlerle ulusalcıların oylarını; Sezgin Tanrıkulu, Hüseyin Aygün gibi isimlerle kürtlerin oylarını; Menderes'in mezarını ziyaret gibi etkinliklerle de merkez sağın seçmenini etkilemeye çalışıyor.

Buna siyaset biliminde ne denir bilmiyorum...belki de siyaset tam da budur.

bartsimpson
13. December 2015, 09:41 PM
Yukarı çıkan yürüyen merdivende aşağı inmeye çalışarak fizik kurallarını zorlamaya çalışan, Ana muhalefet Partisi lideri olarak Referandum da en başta oy kullanması gerekirken oy kullanamayan Chp nin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçtaroğlu
-'' PKK'nın bazı eylemleri terör niteliğinde olsa bile PKK silahlı siyasal bir harekettir.''
diyen ve bir gösteri sırasında öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi nin taziye ziyaretinden sonra Hpg li teröristlere şöyle seslendi:

-Barikatları kuran arkadaşlara da kişilere de, kim yapıyorsa, onu bilmiyoruz tabi, kesinlikle Tahir Elçi’yi seviyorsanız, onun vasiyetinin gereğini yapın kaldırın onları diyoruz. Dedi.

Yine pkk lı teröristlerin yada fetullahçıların ne zaman başı sıkışsa oracıkta bitiveren Chp nin Genel Başkan yardımcısı Sayın Sezgin Tanrıkulu da cenazede üstüne pkk paçavrası örtülen tabuta omuz verdi.
Yine bir aralar Chp Genel başkanlığı için adı geçen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu da aynı üzerinde paçavra bulunan tabuta omuz verenlerdendi.
Sorsan belki insani sebeplerden yada mesleki dayanışma diyecekler... Olabilir

Şehirlerde barikat kurup sivil halkın hayatını cehenneme çeviren, El yapımı patlayıcılarla, otomatik yada keskin nişancı tüfekleriyle askerimizi polisimizi kahpece şehit eden, yüzü poşulu entarili teröristler Sayın Genel Başkan ın arkadaşı olabiliyor.( belki de sol jargon da arkadaş kelimesi çok kullanıldığı için böyledir günahını almayayım)

Ama Chp nin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce de
-Pkk'nın Suriye'deki kolu Ypg için "Onlar terör örgütü değildir, vatanını kurtarmak için savaşıyorlar ve bunlara ABD silah yardımı yapmalı
dememiş miydi.
7 Haziran genel seçimlerinde Hdp barajı geçti diye şükür pilavı dağıtan Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan da Chp li değil miydi

En komiği ise 7 Haziran seçimlerinden sonra Mhp ye onlarla hareket etmediği için kızmalarıydı. Chp bu atraksiyonları yaparken Mhp nin de onun yanında olması zaten Mhp nin varlık sebebine aykırı.

Durun hemen alevlenmeyin...
Yukarıdaki sözlerimden dolayı Sayın genel başkanı ve pek sayın Chp üyelerini teröre destekle elbette suçlamıyorum. Sonuçta Chp ATATÜRK ün patisi değil mi. Hem bayrağında altı tane de ok var. Cumhuriyet Halk Fırkası olarak kurulan partinin tüzüğüne 1927 de cumhuriyetçi, halkçı, milliyetçi bir siyasi cemiyet olduğu, fırkanın değişmez Umumi Reisinin Gazi Mustafa Kemal olduğu yazıldı.

Kim Atatürkçü, kim milliyetçi, kim cumhuriyetçi biraz orası muamma

Sanırım Chp Haluk Koç gibi isimlerle ulusalcıların oylarını; Sezgin Tanrıkulu, Hüseyin Aygün gibi isimlerle kürtlerin oylarını; Menderes'in mezarını ziyaret gibi etkinliklerle de merkez sağın seçmenini etkilemeye çalışıyor.

Buna siyaset biliminde ne denir bilmiyorum...belki de siyaset tam da budur.

Ben sana ne deneceğini yazayım.
"............"
Neyse anladın sen onu...

ozkanates
15. December 2015, 04:57 PM
"Allah razı olsun . Düşüncelerinizi bizlerle paylaşıyorsunuz. Paylaşımlarımızda hakaret içeren sözcükler kullanılmasadaha güzel olmaz mı?
Düşüncelerimizi müzakere ederken müzakerede bulunduğumuz kişilere edep içerisinde hareket etsek ve fikre fikirle cevap versek daha güzel olmaz mı?

Allah'ın vahyine uyduğunu belirterek Allah'ın vahyinden örnekler veren insanlara sarfedilen sözler "Ben müslümanım" diyen kişilere yakışır mı?

Allah Resulunun hayatında, tebliğ ettiği vahye bağlı olan insanlara karşı sizin sarfettiğiniz türden sözler var mıdır?

Rabbimiz, tüm inananlarına sevgi ve bilgi ile müzakere etmeyi nasip eylesin.
Rabbimiz cümlemize de Resulu gibi vahyine uygun yaşayan kullarından eylesin."

bartsimpson
15. December 2015, 05:34 PM
Gerekli uyarı alınmış ve düzeltilmiştir.
Her yerin olduğu gibi buranın da kuralları vardır.
Bunu en başta kabul ederek buraya üye oldum.
Bu nedenle büyüklerim ve küçüklerime verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
Amma...

(Bundan sonra yazdıklarım kendimi haklı çıkarmak ya da cevap vermek amacı ile yazılmamıştır.)

Kelimelere yüklenen anlam, kişilerin anlayışları ve algıları ile de alakalıdır.
"......." kelimesinin bir diğer anlamı "Kalleşlik, döneklik"tir.
Ki halk arasında da tam olarak bu anlamı ile çok sık kullanılan bir sözcüktür.
Bu tanımlamayı, sevgili Khaos'un yazısındaki kişi ve kurumlarının tavırları ve davranışlarını özetler nitelikte olduğuna inandığım için kullandım.
İsteyen başka anlamlar yükleyebilir.
Bu onların anlayışları ve algıları ile alakalıdır.

Düşüncelerimizi müzakere ederken müzakerede bulunduğumuz kişilere edep içerisinde hareket etsek ve fikre fikirle cevap versek daha güzel olmaz mı?[/I]"

Yanlış anlaşılma olduysa özür dilerim ama ben müzakere eden kişiye bir söz sarfetmiş değilim. Konu sevgili Khaos'un yazısındaki durum ile alakalıdır.

Allah Resulunun hayatında, tebliğ ettiği vahye bağlı olan insanlara karşı sizin sarfettiğiniz türden sözler var mıdır?[/I]"

Bilemeyeceğim... Ben o dönemde yaşamadım ve arapça da bilmiyorum.
Ama Kuran'ın inanmayanlar, tevhidden ve sünnetullahtan uzaklaşanlar için rezil ve aşağılık sıfatlar ile yakıştırmalar yaptığını okudum.

Örnek vermemi isterseniz verebilirim.

Saygı ile kalın.
Tekrar, verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.

galipyetkin
15. December 2015, 08:17 PM
Sayın bartsimpson.

Bak sana veciz bir söz. Çevir çevir söyle:
"İnsanoğlu bir tuhaftır her bir sözü kaldırmaz,
'eşşek' dersin kızar da,
'sırtına binersin' aldırmaz".

Ben senin kullandığın o kelimeyi hiç yadırgamadım ve de aykırı bulmadım. Çünkü bir erkeğin "orospusu" olmaz. O nedenle bir erkek için bu ifade kullanıldığı zaman herkes, kocasına ihanet eden bir kadınla özdeşleştirerek "kalleşlik-döneklik yapana-ihanet edene" böyle hitap eder. Günlük olağan konuşmalardandır.
Kişiden kişiye değişebilecek bir değerlendirme. Esas olan maksat ve analizlerin hakikatlere uygun olması. Hakikat payı var mı değerlendirmende....?
Saygılarımla.
Galip Yetkin

khaos
16. December 2015, 12:56 AM
Sevgili Bart,
Bu forumda sıkılmadan zevkle bazen tebessüm ederek, bazen yazılarındaki ince zeka oyunlarını yakaladığım da takdir ederek okuduğum nadir insanlardan birisin. Söylediğin kelimeyi bende kullanabilirdim. Lütfen bildiğin gibi yaz.

Yazdıklarımda hakikat payı var mı yok mu değerlendirirsen de sevinirim. Çünkü senin söylediklerine hep değer verip saygı duyarım.

bartsimpson
16. December 2015, 01:23 AM
Sevgili Khaos geçen youtube'da bir video izledim.
Tam da günümüzde cereyan eden durumları özetler nitelikte.
Biraz uzun sabırlı olup sonuna kadar izleyin.

lAA0epN4MVA

Artık bundan gari yapabilecek hiç birşeyim kalmadı.
Söz tükendi.
Vatanım için vereceğim bir canım kaldı.
Onu da yeri gelince seve seve feda eder bu dünyadan giderim.

Hiç değilse çocuklarım ve torunlarım arkamdan onursuzca öldü demezler.

khaos
14. January 2016, 03:19 AM
1923 te Atatürk tarafından Halk Fırkası adıyla kuruldu. 1924 de başına Cumhuriyet ibaresi getirildi.1935 de günümüzde kullanılan adıyla Cumhuriyet Halk Partisi oldu.

Sembolü altı oktur. Peki bu altı ok neyi temsil eder?
Cumhuriyetçilik
Halkçılık
Milliyetçilik
Laiklik
Devletçilik
Devrimcilik

Soru 1)-
Bugün ki gözle bakarsak Chp de bu altı oktan kaçı kaldı?

Soru 2)-
Chp şimdilerde gerçekten Atatürkçü bir parti mi?

khaos
27. March 2016, 07:43 AM
Halk tv de program yapan Ayşenur Arslan Ankara Güven Park ta kendini patlatıp 36 vatandaşımızın ölümüne neden olan kadın terörist için;

Arabanın içinde veya yakınında bulunmadı bu ceset, biraz uzakta bulundu. Hürriyet'in manşetinde de PKK'lı Seher Çağla Demir ile Ö.Ü diyor çünkü kızın PKK'lı ve intihar eylemcisi olduğu kesinleşmedi. Eğer gerçekten öyleyse kızcağız demek lazım. Belki haberi yoktu arabada bomba olduğundan.

dedi...

Alkışlıyoruz... Milletçe alkışlıyoruz.