PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Özlem

galipyetkin
2. November 2014, 01:32 PM
Gerek Sayın Orhan Afacan'ın şiirleri olsun, gerekse Rahmetli Ciguli'yi hatırlamak olsun, onlar beni bir anda hep yaşadığım İstanbul'un 18 yaş ve sonrası gençlik yaşamımın güzel anılarına götürdü ve içimden birden aşağıdaki koptu: (Ama biz her gittiğimizde "PLAKİ" değil hep "PİLÂKİ" getiriyorlardı, yanında da 'Altınbaş' değil, ya "YENİ", ya da kırmizi etiketli "KULÜP".
Geçenlerde niyetlendim; yazlıkta olan yeğenlerimi Kumburgaz'da ziyaret edeyim ve geçerken de Güzelce'ye bir dosta uğrayayım dedim ama, işte kısmet Kumkapı imiş ve"pilâki" getirdiler. Sordum. -Dediler: "Abi bu suyun, bu içeceğin değeri PİLÂKİ iledir". Hele yanında biraz beyaz peynir ve de bir dilim de kavun olursa değme... Hele bir de Beşiktaş galip geldiği zaman Beşiktaşlı isen ve "Çamur Şevket"te isen........
Pilâkiyi seviyorum, hele bir uygun ortamda, hele de yanında onu degustasyon olarak katlayan, ona uygun içecek, ve de bir şeyler de olursa! O oooh.....!)

http://www.izlesene.com/video/ahmet-kaya-tuncel-kurtiz-sevgi-duvari/7261914

Saygılarımla.
Galip Yetkin.

Manas
6. November 2014, 03:38 AM
site açılırken yazan yazı hanifler.com kuran odaklı dindarlık. ama şu sitede yazılanları okudukça neden kafirun suresini giriş sayfanıza koyduğunuzu anladım.bari kuran odaklı yazıpta insanları kandırmayın.rakının çeşitlerinin yada hangi mezenin güzel olduğunun kuran ile ne alakası var.gerçi bu gözler gezi provakasyonunda yer alanların bira ile oruç açtıklarınıda gördü.tam bektaşi işi

kuman
6. November 2014, 07:10 PM
....