PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teslimiyet ve Firavunlaşma

EOC
25. June 2014, 08:08 PM
Selam ,

İçimi sıkan , kafama bir türlü oturtamadığım bir konu var. Bunu da aşmak istiyorum. Kafamdaki düşüncenin ve arkadaşımın söylediği bir şeyin Allah Sistemine uygun olup olmadığını öğrenmek isterim. Kısa tutmaya özen göstereceğim.

İnsanların , Dünyevi bütün şartlandırmalardan ve ön yargılardan kurtulması gerektiğini düşünürüm ve Cenneti bu dünyada da yaşayanların olduğuna inanıyorum. Bu şartlanmalar ve ön yargılardan kurtulamadığında insan zaten otomatikman cehennemi yaşar.

Ayrıca herkes kendi emeğinin karşılığını alır .Söz ile ve eylem ile emek verilmesi.

Sonra bana söylenen bir şey kafamı baya bir kurcalıyor.

'' İnsan her ne isterse yapabilir , gerçekleştirebilir. Çünkü o Allah'ın halifesi . Dua ederken bile Allah kabul edecekmiş gibi etmelisin ve kabul olmuş gibi hissetmelisin . Allah sana şah damarından daha yakın ve ne o senden , ne de sen ondan gayrısın. Bir bütünsünüz. ''

Her şey tamam da insan her ne isterse yapabilir ve kabul olmuş gibi düşünmek ve bu hayatta her şeyi yapabilmek ??

O zaman Allah'ın izniyle derken neyi kast ediyoruz. Allah ister veya Allah dilerse ne demek oluyor ?

Sanki bu bana Firavunlaşma gibi geliyor. Hani böyle davranırsam gizli şirk işlerim diye düşünüyorum yoksa bu da önyargılarımdan biri mi ? Veya olaya çok mu yanlış bakıyorum bilmiyorum .

Teslimiyeti öğrenip yaşamak isterken, Firavunlaşmak istemiyorum.

Teşekkür Ederim

dost1
26. June 2014, 02:27 AM
Selamun aleyküm, Değerli kardeşim.
Lütfen aşağıdaki bağlantılara tıklayıp izler misiniz?

1Wx6PeU16Fc

vvWiLQSTVas

EOC
26. June 2014, 03:14 PM
dost1 ilginize teşekkür ederim.

İzledikten sonra tekrar sizleri rahatsız edeceğim. :)

EOC
11. July 2014, 10:02 PM
İyi Akşamlar,

Kusura bakmayın biraz aksaklıklarım oldu geri dönüş yapamadım . Videoları izledim ve araştırmaları yaptım.

Bu yükü üzerimden atmama yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

En azından içim daha rahat . Şimdi her şey daha mantıklı geliyor.

Çok teşekkür ederim.