PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Erdoğan abdestli diktatör / Ihsan Eliacik

merdem
28. May 2013, 06:49 PM
İhsan Eliaçık: “Erdoğan abdestli diktatör”

İslamcı camianın önde gelen isimlerinden İhsan Eliaçık, 1 Mayıs’ta yaşananların sorumlusunun Erdoğan olduğunu belirterek, “Erdoğan, Abdestli diktatör görüntüsü veriyor” dedi

Tarih: 03 Mayıs 2013

Antikapitalist Müslümanlar grubu ile 1 Mayıs kutlamalarına katılan İhsan Eliaçık, yaşanan olayların tek sorumlusunun Başbakan Erdoğan olduğunu söyledi.

Taksim Meydanı'nın 1 Mayıs kutlamalarına kapatılması ve yaşanan olaylar CNN Türk'teki Tarafsız Bölge'de masaya yatırıldı. Programa, sendika temsilcilerinin yanısıra İslamcı yazar İhsan Eliaçık ve Polis Akademisi öğretim üyesi Tuğrul Özşengül katıldı.

ELİAÇIK: OLAYLARIN SORUMLUSU ERDOĞAN

1 Mayıs kutlamaları sırasında Taksim'e çıkartılmayan Antikapitalist Müslümanlar kortejinde yer alan İhsan Eliaçık, olayların tek sorumlusunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu savunarak, "40 bin polisle tüm İstanbul'da devlet terörü estirileceğine, 2 bin polisle Taksim Meydanı'nda önlem alınsa o çukurlara bir kişi bile düşmezdi. 40 bin kişiyle İstanbul'u terörize etmek mi daha riskli, yoksa Taksim Meydanı'nda miting yapmak mı?" diye sordu.

NEDEN TAKSİM ISRARI DİYENLERE SORUYORUM: NEDEN AYASOFYA?

Sendikalara yönelik Taksim Meydanı ısrarı konusundaki eleştirilere de yanıt veren İhsan Eliaçık "Bunu diyenlere soruyorum? Siz neden yıllardır 'Ayasofya ibadete açılsın' diye direniyorsunuz? Çünkü oranın sembolik bir anlamı var. Taksim Meydanı'nın da sembolik bir anlamı var. Bunu neden anlamıyorsunuz?" diye sordu.

İKTİDAR, VALİ VE MUKTEDİRİN ÇEVRESİ İYİ NİYETLİ DEĞİL

Taksim Meydanı konusunda iktidar, vali ve iktidar çevresinin iyi niyetli olmadığını savunan Eliaçık, "Bir zamanların ezileni sizdiniz? Neden şimdi anlayışsız davranıyorsunuz? Neden Çamlıca Tepesi'ne cami diye tutturuyorsunuz? Çünkü bunun bir anlamı var. Orası tepe" diye konuştu.

ABDESTLİ DİKTATÖR TERÖRİZE ETTİ

Eliaçık, "Bugünkü tavrı nedeniyle, Taksim Meydanı konusunda kimseye sormadan istediği gibi Taksim'i dizayn etmeye çalışan Tayyip Erdoğan, abdestli diktatör görüntüsü veriyor. Böyle olmaz. Şüphe halkın lehine kullanılır. İktidar bugün geri adım atmalıydı. Kamu idaresi bugün Taksim'e izin vermeli ve burada her türlü tedbiri almalıydı" dedi.

BAŞBAKAN İZİN VERSEYDİ BÖYLE KONUŞUR MUYDUNUZ?

Taksim Meydanı'nda 1 Mayıs kutlanması için fiziki şartların uygun olmadığını savunan Polis Akademisi öğretim üyesi Tuğrul Özşengül'e İhsan Eliaçık, "Eğer Başbakan bugün Taksim Meydanı'na izin verseydi böyle konuşur muydunuz?" diye sordu.

Tuğrul Özşengül'ün "Kimi zamanlar güvenlik nedeniyle demokratik haklar kısıtlanabilir" demesi üzerine Eliaçık, "Anlıyorum. Zaten bütün diktatörler yaptıkları için bu tür gerekçeler bulur" dedi.

"KIŞKIRTMAYI HÜKÜMET YAPTI"

Devletin "suç işleyebilir" şüphesi ile vatandaşa müdahale hakkı olmadığını söyleyen Eliaçık, "Böyle yaparsanız İsrail gibi davranmış olursunuz. Bu İsrail politikasıdır. Bu iktidarı işte bugün İstanbul'da vapura, metrobüse binemeyen, işine hastaneye gidemeyen mazlumların ahı yıkacak. Bugünkü olayları ben hükümetin kışkırttığını düşünüyorum" dedi.(Focus Haber)

SEDD-İ ZERÂYİ'
29. May 2013, 12:47 AM
ihsan eliaçık

1 mayıs

zeynep eliaçık

esrar yasallaşsın yazan t-shirt

anarşik gruplar

kamunun malına zarar ver

sonrada başbakan a diktatör de

yeşil komünistler sizi

sizin gibi düşünenler(ulusalcı,komünüst,faşist,yeşil devrimci çorbası) bu ülkenin başına geçecekse

abdestli diktatör tercihimdir.

merdem
29. May 2013, 01:11 AM
Saddam, Esad, Kaddafi......Abdestli Diktatörler

SEDD-İ ZERÂYİ'
29. May 2013, 02:53 AM
saddam,
esad,
kaddafi

üçününde ortak noktası laikliği, arap milliyetçiliğini ve arap sosyalizmini temsil etmeleri

evet birer diktatördüler ama abdestli oldukları söylenemez.hatta ortalama bir araba göre daha az dindar oldukları söylenebilir.

Başbakanımız Erdoğan'ın konumu ise çok farklı
Ak parti
2002 de %34,63
2007 de %46,58
2011 de %50 oy almıştır.

bir daha ki seçimde halk başbakan a teveccühünü göstermezse Erdoğan gider başkası gelir.bunada diktatörlük denmez.
peki Erdoğan a neden diktatör deniyor.Gerçi bunu diyen kesim in kim olduğuda belli.
yıllardır halkı inim inim inleten bir grup imtiyazlı kişilik ve onların piyonları.
Statükoya yıllarca arkasını yaslayarak halkı hakir gören, aşağılayan, koyuna benzeten bir gurup sözüm ona cumhuriyet kadını ve erkeği.Konuştukları zaman ülkeyi babalarının tapulu malı sanırsınız.Ne zaman musluklarından akan bal kesilmeye başladıysa ayağına basılmış kedi gibi bağırmaya başladılar.Halktan uzak yaşadılar şimdi de bunun cezasını çekiyorlar.Artık bu ülkede hiç bir başbakanı bir gazete patronu evine davet edipte pijamayla karşılayamayacak.bitti o devirler.
ekonomi super sonic hızla yol alırken, türkiye nin her yeri şantiyeye dönmüşken, ülke artık yüksek teknolojili haberleşme ve savuma silahlarına kavuşuyorken hala trenin raylarından civata sökmeye çalışan bu kafalara bu halk artık prim vermez.

Eskiden gazeteler televizyonlar haberleşme araçları hep statükocu grupların elindeydi.bu statükocu gruplar istediklerine istedikleri yaftayı yapıştırıyor,dezenformasyon yapıyor kitleleri etki altına alabiliyorlardı.Şimdi insanlar sayısız kanal ve gazete takip edebiliyor.İnternet ve sosyal medya var.Artık kimse güneşi balçıkla sıvayamaz.
Bazen zap yaparken denk geliyorum bir kanal 50-100 kişiyi toplayıp binlerce kişi toplandı diyor.Sonra başka bir kanalda takkenin düşüp kelin göründüğünü seyrediyoruz.Bu milletin namazına abdestine karışırsanız sittin sene iktidar yüzü göremezsiniz.

merdem
29. May 2013, 03:11 AM
Eskiden gazeteler televizyonlar haberleşme araçları hep statükocu grupların elindeydi.bu statükocu gruplar istediklerine istedikleri yaftayı yapıştırıyor,dezenformasyon yapıyor kitleleri etki altına alabiliyorlardı.Şimdi insanlar sayısız kanal ve gazete takip edebiliyor.İnternet ve sosyal medya var.Artık kimse güneşi balçıkla sıvayamaz.

Buyur Kardesim, binlerce site göstermeme lüzum yok, asagidaki link tüm gazetelerden haberler sunuyor, bir zahmet bakiver, o pek mehtettigin basbakancigin marifetlerini bizzat okuyuver.

Hanimi basörtülü her basbakan her hoca her seyh..... bulunmayan hint kumasi olsaydi suudilerin iranlilarin o kara carsafli hanimlari sayesinde tuttuklari altin olurdu.

Mademki dini siyasete karisttirmiyorlar, o halde dini de siyasete mal edip müslümanlari kandirmasinlar.

Verdigim linkte Türkiye'nin maddi manevi siyasi hakkinda her bir haberi bulursun.

Selam ve dua ile.

http://www.gazetecileronline.com/default.asp

merdem
29. May 2013, 03:14 AM
ihsan eliaçık

1 mayıs

zeynep eliaçık

esrar yasallaşsın yazan t-shirt

anarşik gruplar

kamunun malına zarar ver

sonrada başbakan a diktatör de

yeşil komünistler sizi

sizin gibi düşünenler(ulusalcı,komünüst,faşist,yeşil devrimci çorbası) bu ülkenin başına geçecekse

abdestli diktatör tercihimdir.

Kardesim, ben Türkiye de yasamiyorum. Bu demek degilki vatandaslarim beni ilgilendirmez. Elbette onlarin dertleri/problemleri beni de ilgilendiriyor.

Beni isirmayan yilan bin yil yasasin diyenlerden degilim.

SEDD-İ ZERÂYİ'
29. May 2013, 03:28 AM
eee merdem kardeş yukarda yazdığım yazının mühürlü damgalı ispatıdır senin verdiğin link.

bak ben bu verdiğin linki ve buna benzer bir sürü haber ve gazetenin sitesini okuyorum.
aynı zamanda milliyetçilerinde,cemaatçilerinde,mukaddesatçıları nda,liberallerinde,demokratlarında,ulusalcılarında gazetelerini okuyorum.
tek bir noktaya kanalize olursan bir süre sonra beynin tektaraflı düşünmeye başlar.Bazen gözüne sokulan burnunun ucundaki gerçekleri bile göremezsin.

yurt dışında yaşıyormuşsun işin zor gurbet acısı tarifsizdir bilirim ama Türkiye ye döndüğünde ülkenin nasıl değiştiğini görüp gurur duyacaksın.
ayrıca ne yapalım adamın karısı baş örtülü diye başbakan,cumhurbaşkanı,rektör yada müdür olamasın mı?
peki senin kafanda karısının baş örtüsü olan insanlar için belirlediğin bir meslek var mı?bari söyleyelimde onu yapsınlar.Yada dur dur en iyisi hepsi gitsin suudi arabistanda yaşasın.

merdem
29. May 2013, 03:42 AM
eee merdem kardeş yukarda yazdığım yazının mühürlü damgalı ispatıdır senin verdiğin link.

bak ben bu verdiğin linki ve buna benzer bir sürü haber ve gazetenin sitesini okuyorum.
aynı zamanda milliyetçilerinde,cemaatçilerinde,mukaddesatçıları nda,liberallerinde,demokratlarında,ulusalcılarında gazetelerini okuyorum.
tek bir noktaya kanalize olursan bir süre sonra beynin tektaraflı düşünmeye başlar.Bazen gözüne sokulan burnunun ucundaki gerçekleri bile göremezsin.

yurt dışında yaşıyormuşsun işin zor gurbet acısı tarifsizdir bilirim ama Türkiye ye döndüğünde ülkenin nasıl değiştiğini görüp gurur duyacaksın.
ayrıca ne yapalım adamın karısı baş örtülü diye başbakan,cumhurbaşkanı,rektör yada müdür olamasın mı?
peki senin kafanda karısının baş örtüsü olan insanlar için belirlediğin bir meslek var mı?bari söyleyelimde onu yapsınlar.Yada dur dur en iyisi hepsi gitsin suudi arabistanda yaşasın.

Tek tarafli desildir görüslerim Kardesim, her türlü haberleri her türlü sitelerden, kitaplardan, dergilerden, tv den takip ederim.

Basbakanin haniminin basörtüsü olup olmamasina bagli degildir ki adaletli bir yönetim icin. Yeterki insan olsun, basinda örtüsü var mi yokmu zaten ne hükümeti ilgilendirir ne de sahislari.

Islam harap oldu gitti, tek meselemiz örtü varmidir yokmudur.

Örtü vardir Kardesim, hic bir ayirim yapilmadan, olabilir bazen ipekli bazen on metre ama eninde sonunda bir örtü degilmidir ki topragin altinda bizlere eslik edecek olan.

Daha ötesi mi var bunun.

Yüce Allah bez parcalariyla ugrastirmak isteseydi bizleri, Adem ile esi cennetten kovulduklari zaman ayip yerlerini agac yapraklariyla degil salvar ile carsaf ile fes ile türban ile kaftan ile.... ne ile olursa olsun, alt tarafi bir yaprak degilde bez parcalariyla örtmeleri gerekirdi ayip yerlerini. Kumas kitligina kiran mi girmistiki?

Demek utanma duygusu/iffet sac kapatmak degilmis!

Selam ve dua ile.

Miralay
29. May 2013, 10:24 AM
Selamünaleyküm
Değerli SEDD-İ ZERÂYİ' ve merdem kardeşlerim.
Öncelikle seviyeli tartışmanızdan dolayı tebrik ederim. (Hemen teşekkürü yapıştırdım ;) )

Ben ikinizin de yazdıklarınıza katılıyorum. Bardağın dolu tarafının da olduğunu düşünürüm her zaman. (Bu arada hiçbie partiyi tutmam ve hiçbir siyasi görüşüm yoktur.)

Saygılarımla.

merdem
31. May 2013, 11:39 PM
Söyleyene degil Söyletene bakin.

aRaYaN
12. July 2013, 08:13 PM
Bence İhsan Eliaçık gezi parkı sürecinde içindeki devrimci çocuğa yenilmiştir.