PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amin hakkında?

Araştıran
29. March 2013, 10:52 PM
Sorum amin kelimesi hakkında fakat benim inancımda tek referans kurandır bunu belirtmek isterim.Çoğu kişi amin kuranda geçmez diyor fakat ahkaf 17 de veyleke amin diye apaçık geçiyor.Soruma gelince Burdaki meallerde amin i iman et diye tanımlıyor hatta amenu kelimeside iman edenler diye meali yapılıyor.Cümle içerisinde kabul et diye koyarsak bozulma olmuyor ama içeriği genede iman et?Yani Dualardan sonra bu çerçevede amin dersek iman et diyoruz ama kime?

dost1
29. March 2013, 11:29 PM
Selamun Aleyküm! değerli Araştıran Kardeşim!

Sorum amin kelimesi hakkında fakat benim inancımda tek referans kurandır bunu belirtmek isterim.Çoğu kişi amin kuranda geçmez diyor fakat ahkaf 17 de veyleke amin diye apaçık geçiyor.Soruma gelince Burdaki meallerde amin i iman et diye tanımlıyor hatta amenu kelimeside iman edenler diye meali yapılıyor.Cümle içerisinde kabul et diye koyarsak bozulma olmuyor ama içeriği genede iman et?Yani Dualardan sonra bu çerçevede amin dersek iman et diyoruz ama kime?

Sorduğunuz soru ile ilgili forumumuzda çalışmalar mevcuttur. Merak ettiğiniz konuları arama butonumuzdan aratabilirsiniz.

Lütfen!Buraya bakar mısınız? (http://www.hanifler.com/showthread.php?t=2428&highlight=amin)

Kusursuzluk sadece Allah'a mahsusdur.
En doğrusunu bilen Allah'dır.
Sevgi,saygı ve muhabbetle.
Allah'a emanet olunuz.

Araştıran
30. March 2013, 12:16 AM
kusura bakmayın yeni üye oldumda üye olmadan öncede arama butonu gözükmüyodu 1 haftalık kafa karışıklığı sonucu özellikle amin ve amenna konusunda tatmin oldum çok teşekkür ederim bu siteden ayrılmam artık :)))