PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arab alfabesi, Arab dili tarihcesi

merdem
7. November 2012, 02:19 AM
Selamun Aleykum saygideger kardeslerim,

benim arapca bilgim falan yoktur, ama zannederim yinede bu hususta bir iki fikrimi aciklayabilirim. Wiki'de su asagidaki satirlari okudum bir az evvel:

Arap alfabesi MS 2-4. yüzyillar arasinda Nebati yazisindan gelismis olmak ile birlikte
günümüze ulasan en eski yazi örnekleri MS 6. yüzyila (Zebed 512, Harran 568) aittir.
Sagdan sola yazilan Arap alfabesinde bulunan 28 ünsüzün, 22 tanesi Sami alfabesinden
geçerken sekil degisikligine ugrayan sesler olup,
geri kalan alti ses Arapça'ya özgüdür.

Hepimizin bildigi gibi, Islam düsmanlari elinden geldigini birakmamistir dinimizi bozmak icin. Benim demek istedigim, Kur'an indirilmeden ve indirildikten sonra Arapca dilinde kimbilir ne degisiklikler olmustur. Bizim türkcemizin 100 senelik bir gecmisi olmadigi halde bugüne kadar olan degisiklikler ve gelismeler gözler önünde. Bu böyle olunca, bilerek bilmeyerek, kasitli ve kasitsiz Arapcada da olan degisiklikler tabii ki mealleri zorlastiriyor. O zamanda konusulan Arapca gercekten noktasina virgülüne kadar nasil incelenebilir, arastirilabilirki.

Asagida verdigim linki tanimayan, bilmeyen arkadaslarimiz var ise, oradan daha genis bilgiye ulasabilirler. Bastan özür dilerim, sayet bir düzensiz harekette bulunduysam, sizlerin bilginizi ölcmek gibi bir saygisiz düsüncem olmadigini lütfen kabul edin.

http://mediax.com.ro/kutuphane/kuran/kuran_ile_basyalan_kitaplar/7/1.htm

Saygi ve selamlar.