PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İncil'deki Bilimsel Hatalar

aRaYaN
4. November 2012, 03:26 PM
http://www.youtube.com/watch?v=-Mf46mnEgQI&feature=g-vrec

-Mf46mnEgQI
İki Doktorun Tartışması.

hiiic
4. November 2012, 04:57 PM
Eğer gerçek manalarını, Kuranın edebi deyimsel ve şiirsel bir anlatım olduğunu yakalayamazsa insan, Kuranda daha fazla bilimsel hata bulabilir...

300 yıl uyuyan insanlar, balık karnında yaşayan Yunus peygamber, suyla yıkanıp şifa bulan Eyüp, Ateşte yanmayan İbrahim, Denizi ikiye yaran Musa v.s...

Hele bunların dışında birde sonradan sokulan ve hiç Kuranda bahsi geçmeyen uydurmaları da eklersen, Koskoca Uyarı İkaz kitabını, masal kitabı yerine de koyabilir insan.
Taşlayan ebabil kuşları, uzaya çıkıp Allah ile konuşan peygamber gibi.

Allah böyle dilemiş, birileri din kitaparıyla doğruyu bulurken diğerleri aynı kitabı yanlış kullanarak yoldan çıkıyor... Ehli kitap olmak böyle bir şey işte, sorumluluğu da çok büyük...

sevginur
4. November 2012, 06:06 PM
Hangi ayrıntılarla ugraşıyorz diyorum..Kuranda esas olan Allah'ın evrende sünnetullah dediğimiz kanunlar emirler öğütler vermiş .Bu kullarının dünya ve ahiret saadeti mutluluğu için Tüm elçilerinin önceliği Allahdan başka ilah olmadığı üzerinde durulmuş.Elbette Rabbim eşşiz yaratıcıdır..demirin varolması bilimsel içeriği hakkında açıklama getirebilir yaradılışı hakkında yegane bilgi rabbimize ait diye düşünüyorum..yanılıyormuyum

raven
4. November 2012, 07:40 PM
Allah her şeyi bilimsel bir altyapı ilemi yarattı?
Biz bu gün bu bilimin ne kadarına vakıfız?
Bizim bilmediğimiz ne kadar bilim çeşidi var?
Pozitif bilim ruhu nasıl açıklıyor?İnsan oğlu kollagen, kalsiyum hidroksiapatit ,protein ve yağdan mı oluşuyor?
.
.
.
Her şeyin pozitif bilimlerle açıklanması gerekiyorsa Allah denen olgu varolabilir mi?
.
.
.

Allah diye bir yaratıcı varsa sizin pozitif biliminize göre bu yaratıcı nasıl ortaya çıktı? Nasıl yoktan varoldu?

Bu gün itfaiyecilerin kullandığı nomex dediğimiz alüminize elbiseler bu insanları ateşten korumuyor mu?Anne karnındaki cenin bir sıvının içinde plasenta dan nasıl beslenip her türlü ihtiyacını karşılıyor? Kriyobiyoloji denen bir bilim dalı var. yani canlıları bir müddet dondurduktan sonra hayata döndürme bilimi.Çok çeşitli savaş uçakları her türlü konvansiyonel veya nükleer silahı taşıyıp istedikleri yeri bombalama gücüne sahip değiller mi?

İnsanoğluna verdiği küçücük zekayla ve ona bahşettiği bilimle bunları yapmasını sağlayan yüce yaratıcı denizide böldürür,insanları üç yüz yılda uyutur,balığın karnında insanıda yaşatır,öldükten sonra tekrar diriltirde.Bunu nasıl ve hangi bilimle yaptığını belki bu gün bilemiyoruz yada çok azına vakıfız.Ama herşeye gücü yeten sonsuz kudret,irade ve bilim sahibi yaratıcımız belki bu küçük zekamızla bir gün bu bilimlerede aşina olmamızı sağlayacak.

aorskaya
4. November 2012, 08:48 PM
Eğer gerçek manalarını, Kuranın edebi deyimsel ve şiirsel bir anlatım olduğunu yakalayamazsa insan, Kuranda daha fazla bilimsel hata bulabilir...

Kuranda bilimsel hata bulmak mümkün değildir. Bunu bulduğunu sanan, ya kuranı, ya bilimi bilmeyen biridir.

Nedenmi?

Bunun üzerinde, bunu dillendirenler biraz düşünsünler, bulacaklardır. Bulamazlarsa, nedenini de elbette rabbim izin verirse açıklarım.

selamlar,
aorskaya

aorskaya
4. November 2012, 08:52 PM
Hangi ayrıntılarla ugraşıyorz diyorum..Kuranda esas olan Allah'ın evrende sünnetullah dediğimiz kanunlar emirler öğütler vermiş .Bu kullarının dünya ve ahiret saadeti mutluluğu için Tüm elçilerinin önceliği Allahdan başka ilah olmadığı üzerinde durulmuş.Elbette Rabbim eşşiz yaratıcıdır..demirin varolması bilimsel içeriği hakkında açıklama getirebilir yaradılışı hakkında yegane bilgi rabbimize ait diye düşünüyorum..yanılıyormuyum

Kardeşlerimiz, önce bilimin ne olduğunu tam olarak öğrenip, evrenselliği üzerinde bir düşünsünler.

selamlar,
aorskaya

sevginur
4. November 2012, 10:05 PM
Kardeşlerimiz, önce bilimin ne olduğunu tam olarak öğrenip, evrenselliği üzerinde bir düşünsünler.

selamlar,
aorskaya

yoktan var etmenin bilimsel açıklaması olabilirmi..?

aorskaya
4. November 2012, 10:22 PM
yoktan var etmenin bilimsel açıklaması olabilirmi..?

Bu sorunuzu, benim cevaplamam yerine, kuranı bilime onaylatmaya çalışanların cevaplaması gerekir.

Soru bilim kuran ilişkisinde çok önemli yere sahip olduğundan ve aslında bu konuda her şeyin cevabı da olduğundan, yazınızı http://www.hanifler.com/showthread.php?p=13626&posted=1#post13626 linkinde yer alan "BİLİM ve KURAN (Çelişmeleri halinde hangisi üstündür?) " başlığına da ekliyorum.

selamlar,
aorskaya

hiiic
4. November 2012, 10:51 PM
....

aorskaya
4. November 2012, 11:14 PM
Bilim: Allahın sünnetidir.
Ezelden beri kullandığı sünneti, doğa ve tabiat kanuları, maddesel kanunlardır.

KİM BİLİMİ İNKAR ETTİ, FARKINDA BİLE OLMADAN ALLAHIN SÜNNETİNİ KANUNLARINI REDETMİŞTİR.

yukarıda bir takım hezeyanlar okudum, erkenden tevbe edelim inşallah..
Allah delilsiz (bilimsel delili olmayan) şeyin peşinden koşmamayı emreder, Hurafe ile gerçeği ancak bilimsel temellerler ayırt edebiliriz.

"Bilimsel delil" diyerek delil literatürüne yeni bir şeymi kazandırıyorsun?

Her neyse, bu iddiların konu bilimle ilgili olması nedeniyle " BİLİM ve KURAN (Çelişmeleri halinde hangisi üstündür?) " başlığı altında http://www.hanifler.com/showthread.php?p=13637&posted=1#post13637 linkinde cevaplandırılmıştır.

Bilim kuran ilişkisi hakkında yazmaya ilgili başlıkta devam edilmesi daha uygun olmaktadır.

selamlar,
aorskaya

raven
5. November 2012, 12:40 AM
örneklere karşılık yine boş laflar...
kıymeti kendinden menkul öğütler...
havaya ateş açmalar...

kuran fen, matematik, astronomi, kitabı değildir.Eğer bilimsel olarak kuranda hata bulduğunu düşünen varsa ya biliminde hata vardır yada bu günkü bilimle bunu açıklayamıyordur.Allah ın yarattığı söylediği en güzel söz evrendir.
Ayrıca ''İman'' kalben yapılır labaratuarlarda deneylerle değil.

Not:kur'ana zahiri manalar vermeye çalışan arkadaşlar asıl siz hezeyan içinde kıvranıyorsunuz.Elle tutulacak yanınız yok.kusura bakmayın hatta bazen komik bile oluyorsunuz.

hiiic
5. November 2012, 12:58 AM
kuran fen, matematik, astronomi, kitabı değildir.Eğer bilimsel olarak kuranda hata bulduğunu düşünen varsa ya biliminde hata vardır yada bu günkü bilimle bunu açıklayamıyordur.

sadece gülüyorum...

Kuran fakısın fıskını artırırmış, bizzat şahit oldum...

Kuranda dese ki; "El gider mersine, raven ve yandaşları gider tersine" dese,, otogarda mersin bileti arayacaksınız :)
mecaz nedir? deyim nedir? Kuranın şiirsel anlatımı nedir?
AZICIK KAFANIZI ÇALIŞTIRIN, KORKMAYIN DÜŞÜNÜRKEN KAFANIZ ACIMAZ!..

aorskaya
5. November 2012, 01:14 AM
kuran fen, matematik, astronomi, kitabı değildir.Eğer bilimsel olarak kuranda hata bulduğunu düşünen varsa ya biliminde hata vardır yada bu günkü bilimle bunu açıklayamıyordur.

sadece gülüyorum...

Kuran fakısın fıskını artırırmış, bizzat şahit oldum...

Kuranda dese ki; "El gider mersine, raven ve yandaşları gider tersine" dese,, otogarda mersin bileti arayacaksınız :)
mecaz nedir? deyim nedir? Kuranın şiirsel anlatımı nedir?
AZICIK KAFANIZI ÇALIŞTIRIN, KORKMAYIN DÜŞÜNÜRKEN KAFANIZ ACIMAZ!..

Bu iddiayı, bilimsel yada değil, bir şekilde çürütmek yerine sadece gülüyormusun? Yada gülebiliyormusun gerçekten... Gülememen gerekir, ama gülebiliyorsan, psikoloji bilimine göre, psikolojin hakkında biraz düşünmen gerekir.

"Yoktan yaratmayı" bilimsel açıklamayı sormuştu bir kardeşimiz...

Bunu bilimle bir açıklasana bize... Yoksa, bu bilimsel diye "yokmu kabul edeceksin?"

selamlar,
aorskaya