PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cennet hakkında

hiiic
11. February 2011, 03:13 AM
cennet hakında düşünmek ve orası için imajlar oluşturmak Allahın tavsiye ettiği birşey...

Siz cennete kabul edilenlerden olsaydınız,, ilk ne yapardınız?

ben
-Serin ve huzurlu bir göl kenarında rahat bir yatak bulup üzerinde şu anki hallerimi düşünüp ucuz kurtulduğuma, Allahın bana acıdığına ve affettiğine hamd ede ede huzurlu bir uyku çekmek...

FEDAKARADAM
12. February 2011, 12:16 PM
cennet hakında düşünmek ve orası için imajlar oluşturmak Allahın tavsiye ettiği birşey...

Siz cennete kabul edilenlerden olsaydınız,, ilk ne yapardınız?

ben

Helall!Sen daha canın istemeden yanına gelecek olan nimetleri şimdiden düşün... :)

hiiic
25. September 2011, 12:27 AM
Hadîd / 21
Rabbiniz tarafından bağışlanmaya ve cennete koşun. Cennetin genişliği, gökle yerin genişliği kadardır. (yerle göğün genişliği kadar; yani koca bir galaksi yada kocaman bir evren, içinde nice gezegenler olan bir yer.) Allah’a ve Rasulüne iman edenler için hazırlanmıştır. Bu, Allah’ın sünnetine, düzeninin yasalarına uygun olarak, iradesinin tecellisine tâbi, akıllı ve sorumlu kimselere ihsan ettiği lütfudur. Allah büyük lütuf sahibidir.

Hani bişi CENNETLERİ deniyor mesela Adn CENnETleri Firdevs CENNETLERİ, bunlar demekki birden fazla gezegen yada galaksi. Cennetten cehenneme felan bakıldığına hatta cehennemliklerle konuşulduğu bilindiğine göre, demekki uzayda gezegenler arası seyehat ve gözlem var...