PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hizb... nedir?

Muhabbetci
17. January 2011, 02:15 PM
http://www.hurriyet.com.tr/_np/9729/12349729.jpg

Sezen Abla'nın dediği gibi" İsmi lazım değil..", nihayetin de isimler söylenirse, mazallah adamı içeri miçeri tıkarlar. Uğraşamam Usta!
Zaten iki kelam birşey yazmaya korkuyoruz. Onun için en iyisi, Sezen ablaya uyarak, "ismi lazım değil.."şarkısını söylemek.

Ben düşününce başımı kaşırım hep...Ama şarkı söylerken değil..
Nedenini bende bilmiyorum, alışkanlık olsa gerek...

Dilime geldi, gitti..geldi geldi gitti..
Dudaklarımı şöyle yuvarlak yaptım, kelimeyi aklıma getirmeye çalıştım.
-hiiz...hizzzb..hizzzb. diye kalakaldım. Bir türlü söyleyemedim? Aklıma gelmedi...
Tekrar elimi götürdüm, başımı kaşıdım, bir bu yana sallandım, bir şu yana sallandım.
Tekrar dudaklarımı yuvarlak yaparak:
- Hiizb...hizbbbb...dedim, arkasını getiremedim.

Neyse.."ismi lazım değil"!
Yani demem o ki, bu örgüt ömür boyu mapusta kalacaktı!
Nasıl oldu anlamadık, birden boy boy resimleri çıkmaz mi karşımıza.
Yandaki birine sordum hemen:
- Bunlar kimdir?
- Hizbb dedi...
Çünki onlarda unutmuştu isimlerini. Uzun yıllar içerde kalanların isimleri unutulur. Ben unuttumdu, onlarda unutmuş.
- Kimdir bunlar? dedim..
- Hizbb.. dediler
Bende boynumu büktüm:"hıı" dedim, başkada birşey diyemedim...

Sakallı makallı amcaları Medya da boy boy görünce, biri yanıma sokuldu:
- Mustafa, sen dinden anlarsın, bunlar kimlerdir..dedi.
Bende başkalarından duyduğumu aktardım.
- Hizb..dedim
- Hizb nedir yahu? diye sorunca, kafamı kaşımaya başladım.
Bende bana "hizb" diyene sordum:
- Hizb nedir usta?
Gözümün içine baktı, kaşlarını eğdi, elini şu yana götürdü, başını kaşımaya başladı...
Nice sonra bana dönerek:
- Sen daha iyi bilirsin, Hizb nedir Mustafa? diye sorunca, anladım ki "güzel halkım" başını daha çok kaşıyacak...

Şimdi hep beraber dua edelim de, yarın birgün "Öc.."leri serbest bırakmasınlar.

Mustafa Çelebi

hiiic
18. January 2011, 06:47 AM
bağı sıkı bağlayın diyorya,,
bunlar da domuz bağı yapıyorlar. okudukları tefsiri yazan kişinin tipini merak ediyorum. sadece meraktan, hani bu hayal güzüyle tefsircilik değil çizgi roman çizeri olsaydı daha faydalı olabilirdi belki. tefsiri yazarken üzerinde önlük var bu adamın benden demesi.

bunlar insanları domuz gibi bağlıyor ya, hani ahhhh talibanın yanında çıtları çıkmaz. istiyorlarsa şeriat ülkesinin kralı var hicret etsinler, ama bunlar kendi şeriat devletlerini istiyorlar, ne Allahın şeriatı umurlarında ne de diğer halifelerin (yeryüzünü ıslah edenlerin).