PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbretler alalım inşallah

hiiic
28. December 2010, 08:27 PM
......

Saff 4
Allah, kendi yolunda kenetlenmiş bir yapı gibi saf bağlayarak savaşanları sever.

hiiic
28. December 2010, 08:50 PM
.....

FEDAKARADAM
29. December 2010, 03:56 PM
Bakara 269
Allah hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilirse, ona pek çok hayır verilmiş demektir. Ancak akıl sahipleri düşünüp ibret alırlar.

daha önce hiç izlemediğiniz bir olaya şahit olun... karadan ve sudan her türlü belaya karşı çaresiz de kalsanız, rabbin yardımı dilediğine yetişir.
birlik olup parçalanan, kendilerine farklı bir cemaat-tarikat-mezhep ismi verip dinden, islamdan çıkan müşrik kardeşlerimde izlesin, Allah hidayet versin inşallah...

lütfen tıklayınız; İbretlik video (http://www.youtube.com/watch?hl=en-GB&v=qIrs_ZXXiLc)

Saff 4
Allah, kendi yolunda kenetlenmiş bir yapı gibi saf bağlayarak savaşanları sever.

Selamün aleyküm kardeşim..Tasavvufu bilmediğinizden ve araştırmadığınızdan dolayı sizi kınıyorum.Bilmediğiniz konu da ahkam kesilmeyiniz.Müşrik kime denir onu irdelersek belki de sen de müşrik çıkabilirsin karşımıza...

Riyakarlık bir nevi müşrikliktir, ya buna ne diyeceksiniz?

Önce akaid ilmini öğrenmeni tavsiye ederiim..

FEDAKARADAM
29. December 2010, 04:00 PM
Allah, sağlam cemaat olmayı bize emreder..Çıkar, menfaat peşinde olanlar gerçek cemaat olamazlar.Bir camii de binlerce cemaat olsa, bunların kalpleri birbirini sevmese onlar o camiinin cemaati olamazlar.Tıpkı bu koyun sürüsüne benzer.Bir koyun her hangi bir şeyden korkarsa önde ki koyun hızla kaçar arkasındakileri de sürükler.Böylelikle çobanın emrinden , tahakkumundan çıkıp helak olurlar.Demek ki bizlerin başında iyi eğitilmiş çoban lazım ki helak olanlardan olmayalım...

Konuya devam edeceğiz İnşaallah...

Miralay
29. December 2010, 04:07 PM
Aleykümselam
Fedakaradam kardeşim öncelikle hoşgeldiniz.

Aramızda pekçoğumuz çeşitli tarikat ve cemaatler içerisinde bulunmuş kişileriz; çoğumuzda bahsettiğiniz tasavvuf ve akaid konularında ciltler dolusu kitap araştırmış ve yaşayarak öğrenmişizdir. Bu tür yolların insanı gizli ya da aşikar şirke sürüklediğinin farkına vararak; tövbe ederek yeni başlangıç yapmış kardeşleriniziz.
hiiiç kardeşimiz, şirke karşı aramızda belki de en duyarlı davranarak; hislerini çoşkunca dile getiren bir kardeşimizdir.

Siz de araştırdıkça,Kur'anı okuyup anladıkça durumun farkına varacaksınız.

Sizden ricam, gerek bu siteyi, gerek se elinizdeki Kur'an meallerini okuyarak "şirk" tehlikesinin farkına varmanızdır.

Selam,saygı,dua ve muhabbetlerimle

hiiic
29. December 2010, 04:43 PM
Fedakar, avatarına katılıyorum,,, avatarına yakışanı yap :)

FEDAKARADAM
29. December 2010, 05:25 PM
Fedakar, avatarına katılıyorum,,, avatarına yakışanı yap :)

Biz, sözümüzün eriyiz kardeşim...

Herkese merhabalar, selamlar, sevgiler....

hiiic
29. December 2010, 05:32 PM
Herkese merhabalar, selamlar, sevgiler... ben Kastamonudan ..:)

Ufo tarikatını hatırlattınız bana,,
Lütfen TIKLAYIN (http://www.vidivodo.com/313687/ufo-tarikati) ibret alalım

FEDAKARADAM
29. December 2010, 06:17 PM
Herkese merhabalar, selamlar, sevgiler... ben Kastamonudan ..:)

Ufo tarikatını hatırlattınız bana,,
Lütfen TIKLAYIN (http://www.vidivodo.com/313687/ufo-tarikati) ibret alalım

Arkası gelmiyor röportajın..kesinti yapmışlar.

Ufo tarikatı diye bir şey yoktur.Tırışkadan hikayedir onlar..

Sapık tarikatları bizde biliyoruz.Onların listelerini sıralayayım mı size?

hiiic
29. December 2010, 06:32 PM
ben hangilerinin gerçek olduğunu daha çok merak ediyorum...

FEDAKARADAM
29. December 2010, 07:46 PM
Tarikatı anlamadan bilmeden ona saldırmak büyük bir gaflet ve cehalet örneğidir.

İSRA SURESİ-36. "Hakkında bilgin olmayan şeyin ardına düşme; çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur."

hiiic
30. December 2010, 12:16 AM
Tarikatı anlamadan bilmeden ona saldırmak büyük bir gaflet ve cehalet örneğidir.

Allah razı olsun kesinlikle katılıyorum. Bazı cahiller tarikatı anlamadan bilmeden savunma cehaletine yelteniyorlar,