PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hepsine laaa

tevhid_yolcusu
4. July 2010, 10:26 PM
----
üye tarafından silinmiştir..----

hiiic
5. July 2010, 01:08 AM
Ben inanıyorumki bir dini devlet biçimi olarak uygulamak ütopyadır. Çünkü bir ülkenin başına en kötülerinin getirileceği kuran ayetiyle sabittir. Böyle bir yönetimde islamın devreye girmesi mümkün olamaz. Herkes yaptığı işten ve verilen nimetten sorumludur ancak islamı devlet rejimi olarak uygulamak tamamen gerçekleri inkar etmekle aynı anlama gelir. Nerede hangi sözü vererek kulluk görevini hangi aklımla kabul ettim bilmiyorum ama hangi anlaşmayı imzaladıysam çok pişmanım, başıma çok büyük iş almışım. Neyseki günaha derinlemesine düşmüş kişileri görmek beni rahatlatıyor.
hepsinin laaaa diyemiyeceğim çünkü onların hepsi hesap gününü düşünürken beni rahatlatıyor, benim verecek ne hesabım var, bu saydıkların hepsi düşünsün ölümden sonrasını ben bi gariban kulum, hakikatlerin ve iyiliğin, güzelliğin peşinden koşan, nefsini kınayan. Hepsi çok yaşasın saydıklarının başımzdan eksik olmasın yoksa ben kimi görürde rahatlarım, uyumam imkansız... Allah bu sapkınları sapıttıkça sapıtsın, aç gözlüleri azdırdıkça azdırsın hem bize aetleri delil olmuş oluyor hemde çan eğrisinde ortalamanın üzerinde olduğumuz hissini veriyor...

tevhid_yolcusu
5. July 2010, 09:54 PM
Zamanında yahudinin biri
En iyi din, benim dinim dedi
Bir zamanlar haçlılar ...
Önüne geleni asıp kesti

Eğer mezhep ayırıyorsa insanı
Yakın bütün tapınakları

pramid
4. November 2010, 05:19 PM
Hepsine hayır