PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selam Hanif kardeşlerim

sabaha_dogru
21. March 2010, 05:40 PM
öncelikle hepinize sevgiler ve selamlarımı sunarım arkadaşlar..
sizden küçük bir ricam olacaktı. ben maddi durumu iyi olmayan ve yerleşim yeri küçük bir kasabada oturmaktayım. ben Recep ihsan Hocanın bütün makalelerini takip ediyorum. ama maalesef çıktığından beri o kadar arzu ettiğim halde Yaşayan Kur'an Mealini okumak fırsatına ulaşamadım. sizden ricam okuyan bir arkadaş bana yollayabilir mi? inanın o kadar mesut olacağım ki anlatamam. şimdiden çok sağolun arkadaşlar. En Emin olana emanet olunuz...

Barış
22. March 2010, 12:18 AM
Selam Sabaha Doğru kardeşim,

Hoşgeldiniz. Güzel paylaşımlarda bulunmak dileğiyle.

İhsan bey'in yazılarını ben de takip ederim.Allah ondan razı olsun.

Yaşayan Kuran mealini ben de henüz alıp okumadım.

Selam ve sevgi ile.

sabaha_dogru
22. March 2010, 02:23 PM
Aleyküm Selam Barış kardeşim. Hoşbulduk. Burada büyük salihat işliyorsunuz, Rabbim sizden razı olsun.

kamer
22. March 2010, 08:36 PM
Aleyküm selam sabaha doğru kardeş,
Aramıza hoşgeldin.

sabaha_dogru
22. March 2010, 10:14 PM
Hoşbulduk Kamer kardeşim. Hoşbulduk Hanif Kardeşlerim. Hepiniz sağolun varolun...
Sizler Allah'ın kalbini islam'a açmış olduğu, bir nur üzerinde olan ve yüzlerini Dine Hanif olarak çeviren sevgili kullarısınız. sizleri çok seviyorum.

Asr suresini gerektiği gibi yaşamaya çalışan siz güzel insanlardan Rabbim razı olsun.
sevgilerle...

hasanöktem
1. April 2010, 11:14 PM
Selam Sabaha Doğru kardeşim, hoşgeldin!

sabaha_dogru
3. April 2010, 10:13 AM
Aleyküm Selam Değerli Hasan Öktem Hocam. Hoşbulduk... Sizin gibi güzel insanlarla tanışmaktan gurur ve onur duydum. Sağolun, varolun. iyi ki varsınız...
Bana yaptığınız büyük iyilik içinde Rabbim Sizden razı olsun.

canneylesin
3. April 2010, 11:26 PM
selam sabaha doğru kardeşim,

bende recep beyin meali yok. yalnız bir tane mustafa sağ meali var. onun meali de güzeldir. arzu edersen sana gönderebilirim. ayrıca 6-8 ay sonra çıkacak olan hakkı yılmaz mealini de sana göndermeyi isterim. o da çok güzel bir meal olacak.

mustafa sağ mealini incelemek istersen aşağıdaki linkten bakabilirsin.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=433825&sa=56438238

özel mesaj da atabilirsin.

sabaha_dogru
4. April 2010, 11:04 AM
Aleyküm Selam kardeşlerim. ilgilendiğin için çok teşekkür ederim Değerli Canneylesin kardeşim, Rabbim razı olsun.
iki gün önce Sayın Hasan Öktem hocam elinde var olduğunu ve gönderebileceğini söyledi.
Adresimi verdim ve şu anda heyecanla beklemekteyim.
Hakkı Yılmaz hoca'nın meali gerçekten şimdiye kadar yazılan meallerden bazı kavramlar yönünden çok farklı. mesela cebrail, kıble, Ruh kavramlarını çok güzel ve kanaatimce doğru yerine oturtmuş. Şu ana kadar Bakara suresine kadar okudum.
Recep hocanın kıssalara getirdiği bakış açısına hayranım.
Daha önce masal gibi okuduğum Kur'an kıssalarını şimdi daha iyi anlıyorum.
Recep hocanın tarih bilgisi gerçekten önemli etken. Makalelerini tekrar tekrar okuyorum.

Alakandan dolayı çok teşekkür ederim Canneylesin kardeşim.
Selametle kalın ve Rabbimize emanet olunuz...