PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gülümsemeyi Unutma

Tuğçe Üstündağ
26. January 2010, 06:07 PM
Gülümsemeyi Unutma..

Senden bir tane daha yok bu dünyada. Gülümsemeyi asla unutma..
Gözlerinin içi gülsün gülerken, bakışların pırıl pırıl olsun ve her zaman nemli kalsın gözpınarların..
Kendini sevilebilecek bir insan haline getirmeyi ve ondan sonrada kendini sevip kendine sarılmayı unutma..

Zamana güven. Zamanın senin en büyük dostlarından biri olduğunu da unutma.
Acılarının ve felaketlerinin ancak zamanın koynunda olduğunu da unutma.
Unutma ki başına gelenler günün birinde kişisel tarihin ayrıntılarından biri olmaya mahkumdur..

Her çicek sevgilin olsun,her sevgilin ise bir çicek. Açık tut gönlünü tüm güzelliklere.
Yasalar, günahlar, yasaklar;sen olduğun için vardır.
Aydedenin sihrini gönderdiği gecelerde uyuyarak çalma hayatından saatlerini..
Gecenin içinde yolculuğa çıkmayı unutma..
İçinde hiç ölmeyecek bir gençlik virüsü yarat ve kaç yaşında olursan ol;
sevmeyi unutma..Seni güzelleştirebilicek,mutlu hissettirebilicek tek duygunun sevgiden geçtiğini unutma..

Asla taviz verme, seni sen yapan yanlarından..
Onurlu bir yaşam sürebilmen için,şartlar ne olursa olsun direnmeyi sakın unutma..
Kendine vuracağın her darbenin seni senden biraz daha uzaklaştıracağını unutma..

Korkma mahallenin delisi olmaktan;
Doğrucu davutlar ne kadar çoğalırsa mahallende,hayat mutlaka daha iyiye gidecektir,unutma..
Hatanın affedilmeyecek olanından kaç,ama hata yapmayayım diyede yakıp geçme yıllarını..
Unutma ki hiç hata yapmayan bir insan yapabileceklerinin en iyisini yapamamış demektir hayatta..
Korkma insanca korkularından. Ve korkunun kendisinden çok, onun beklentisinin daha korkutucu olduğunu unutma.

Bir anlamı olsun kendinle yaptığın kavgaların. Ve hep ileriye taşısın seni kavgada attığın her adım.
Açık bırak pencereni;
ve sabah güneşinin rüzgarı önüne katarak perdelerle yapacağı raksa dönük olsun bakışların..
Küçük mutlulukların görkemine inandır kendini ve gülümse..
Umutların bitmesin asla ve umutların bittiği yerin,hayatın da bittiği yer olacağını asla unutma..

Ve şaire kulak ver:
"SENDEN BİR TANE DAHA YOK BU DÜNYADA...
GÜLÜMSEMEYİ ASLA UNUTMA!"

hiiic
4. October 2010, 03:57 PM
Senden Çok var bu dünyada Gülümsemeyi Unutma

Aynı topraktan yaratıldık sanıyordum ama senin ki biraz humuslu gibi
Aynı havayı solumuyor aynı dünyaya basmıyorz sanki.
Sende aynı güneş sistemindesin bende aynı solar sistemdeyim
Sen sanki farklı galaksidensin hepimiz samanyolundayız.
Gece gök yüzüne bak, o yıldızların tozlarından yaratıldık.
Malzemelerimiz de aynı kullandığımız besinler de aynı ama neden farklı görüyorsun beni senden?
Yoksa sanıyormusun kendini üstün herkezden?
Hepimiz aynıyız bizden çok var bu dünyada, sakın kendine gülümsemeyi unutma,.
Sakın kendine yardım etmeyi, sakın kendini sevmeyi unutma, zaman zaman hainlik etsede sana kendin zaman zaman adilik yapsada affetmesini bil kendini, yada sadece katı kadar yak kendi canını.
Tekden çok olmaz asla, tek tekdir sen teksin aslında o ve aslında onların hepsi sensin.
Düşünsene sadece kendine yaptığının karşılığını göreceksin.

(yavaş yavaş olacak 3 tane daha yazsam şaair olur çıkarım bir haftaya kadar, şakır şakır şakırım)

hiiic
4. October 2010, 04:05 PM
Hepimiz biriz aslında hepimiz tekiz
Kendimizi birbirimizde sevmeliyiz

ete kemiğe büründüm onur diye göründüm

zuhahahah keşke dolandırıcı olsaydım.
hem halk şaairi ilan edilirdim hem de Allah dostu.

Gel derseki fuzili güzellerde fayda var
Aldanma ki şaair sözü elbetteki yalandır