PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tanrı sürekli bir iştedir

israil
24. January 2010, 12:25 PM
tanrı sürekli bir iştedir
tanrı, bize ne demek istiyor?
altı günde işledim/yaptım, yedinci gün dinlendim

tanrı'nın yaptığı ilk iş nedir, diye sorsam...

acaba bu sözlerde ki hikmet nedir?

müslümanlardan
24. January 2010, 01:12 PM

ilk başta neye inandığın netleştir ve yaz ki safını bilip ona göre DELİLVE HÜCCET GETİRELİM. AMA İLK SEN ASANI ATACAN,

SONRA MUSA PEYGAMBERİ SEVİP SAYIP,KURAN IŞIĞINDA ONUN ASASINI ATACAZ VE

HAK GELDİ BATILDA ZAYİ OLDU AYETİ TECELLİ EDECEK....

israil
24. January 2010, 01:26 PM
ilk başta neye inandığın netleştir ve yaz ki safını bilip ona göre DELİLVE HÜCCET GETİRELİM. AMA İLK SEN ASANI ATACAN,

apaçık yazdım, sordum.

*madem biliyorsunuz,
üç dine göre açıklayın.

Burak35
9. February 2010, 06:45 AM

Hangi akla / fikre hizmet edip ortak paylaşım alanımız olan ve birçok kişinin aydınlanmasına vesile olan bir Platform' da , kişinin sorduğu suale cevap alması, aydınlanması belkide '' Hakkı '' tanıması önünde engel olarak; kendi fikirlerinize uygun bir '' Düşünce yapısında '' soru sormasını bekliyebiliyorsunuz?

Bu şekilde yaklaşarak ne gerçeğin anlaşılmasına ne de kişilerin forumdan yararlanmasına hizmet edemessiniz. Amaç farklı kültürlerde farklı mitler ve masallarla zihinleri çorba olmuş kişilerin aydınlatılması, tek gerçek olan Hakk' ı bilmeleri değilmi? Varsa konu hakkında bilginiz, öncelikle tarihi bir süreç içinde Tevrat' ın üstünün nasıl örtüldüğü, Vahy' in nasıl bile bile çarpıtıldığı hakkında bir kaç satır bilgi paylaşabilirsiniz. Eğer yoksa '' Hakk '' ı arayan bir arkadaşa kendi içinizde üretip sıkıştığınız o kalıplardan sıyrılmadığınız sürece baştan savmalık cevaplar yazmayın. Burdan alacağı bir kaç tatmin edici bilgi ile kendini gerçeği araştırmaya adayabilecek bir insanın önüne engel olduğunuz için sizi kınıyorum ve bu şekilde yaklaşımların bu forumda yeri olmadığına inandığım için yetkili kişiler tarafından uyarılmanızı istiyorum.

Apollonius
9. February 2010, 08:14 AM

http://www.supermeydan.net/forum/forum540/thread61038.html

Oradaki ile aynı kişi olduğunuzu düşünüyorum. Orada sizi muhatap alan insanlara cevap verip konuya neden devam etmediniz? Ayın 15'inde yazılmış en son mesaj. Ama bir hafta 10 gün sonrasında aynı konuyu buraya da açmışsınız. Amacınızın samimi olduğunu ve cevap aradığınızı bilsem yanıt vereceğim ama öyle bir şey göremiyorum.

emanet28
3. November 2010, 07:32 AM
allahın safı allahın günümü var zamanımı var da süre zaman biçecek 3 günde dünya yarattum 2 günde peygamber komiklik yerimi bura

hiiic
3. November 2010, 04:23 PM
Mü’min 4
İnkar edenler müstesna, hiç kimse Allah'ın ayetleri hakkında tartışmaz. Onların şehirlerde (rahatlıkla) gezip dolaşması seni aldatmasın.