PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu virüsün aşısı yok!

Barış
28. October 2009, 12:18 AM
Bu virüsün aşısı yok…

27 Ekim 2009

Yüzlerce doktor mesaj atmış…

Örnekleri farklı farklı.

Son cümleleri hep aynı:

“Domuz gribi çok tehlikelidir, halkın kafasını karıştırıcı yayınlardan uzak duralım, yanlış anlaşılmasın, Sağlık Bakanı’na ben de karşıyım, hatta AKP’ye oy bile vermedim.”

*

Yüzlerce doktor mesaj atmış…

Örnekleri farklı farklı.

Son cümleleri hep aynı:

“Domuz gribi, normal gripten tehlikeli değildir, satın aldıkları aşılara mazeret üretiyorlar, o aşıların içeriği tartışılmalı, yanlış anlaşılmasın, CHP’li veya MHP’li değilim.”

*

Reçetelerimiz böyle.

Maalesef.

*

“Pozitif bilim” üzerine eğitim almış doktorlarımız bile, fikirlerini beyan ederken, hangi ideolojik duruş içinde olduklarını belirtme ihtiyacı
hissediyorlar artık.

*

Kimisi, doğru söylediğine kanıt olarak “AKP’li olmamasını” gösteriyor. Kimisi, haklı olduğuna inanmamız için, “CHP’li veya MHP’li olmadığına” dikkat çekiyor.

*

Çünkü, domuz gribinden filan çok önce, başka
bir virüs girdi aslında bu milletin kanına:

“Kamplaşma” virüsü.

*

Her fırsatta “senden-benden” diye ayırdılar vücudu… “Biz” ve “onlar” diye zerk ettiler şırıngayı… “Benim her dediğim doğru, öbürünün her dediği yalan” teşhisi koydular. Kendilerinden olmayana mikrop muamelesi yaptılar, karantinaya aldılar… “Bu ne biçim tedavi?” diyeni, “Sen kangrensin” diye, kesip attılar…

*

Netice?

Siyasi enfeksiyona kurban gitmemek için doktorlarımız bile “vebalı olmadıklarını” anlatmaya çalışıyorlar!

*

Dolayısıyla.

Aşı maşı hikâyedir.

Hiçbir doktor ilaç veremez bu topluma artık…

Cümleten geçmiş olsun.

YILMAZ ÖZDİL

Barış
28. October 2009, 12:23 AM
Selam,

Her derdin dermanı var aslında, elbette bu yaşadıklarımızın da.

Ama sahte doktorlarda aranırsa derman, gözümüzün önündeki reçeteler görünmezse elbette umutsuzluk başlar böyle.

Toplum olarak içimizdekini güzele doğru değiştirmiyoruz demek ki, dışımızda da manzara bu oluyor.

Allah sonumuzu hayır etsin

Toslunba
30. October 2009, 12:44 PM
Milletimiz bence ilk önce akıl tutulmasına uğradı ,malesef şimdide gönül tutulması var sırada. Allah boşuna kimlerin üzerine pislik yağdırılacağını açıklamıyor.
Selametle.